Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Václavík 3.1.2021 11:39

Nobelova cena míru. To je spolek gaunerů typu Obamy, Regana a Gorbačova. No fujtajfl. Za těmito lidmi je především spousta mrtvých, to je takový ten jejich mír... Ale pojďme dál. Tento článek se snaží říci, že podstatná je snaha pracovat na dobru, protestanté tomu říkají Sola fide. Nebo-li vymyslím nějakou strašlivou pitomost obalenou krásnými vlastními představami (to je ta trojice uvedená výše) a nemusím se ohlížet na skutečnost. Jsem prostě svatý a ty hromady mrtvých za mnou? Neohlížím se a snažím se, aby se neohlíželi ani ti ostatní.

A nakonec to 'vlastenectví', co se ho tady autor v zájmu Sola fide snaží pomlouvat. V prvé řadě mezi hromadou těch 'vlastenců', co je tu autor uvedl, chybí například Henlein. I to byl vlastenec jeho formátu... Pokud by tato dáma žila tady a ctila tu společnost, která tady žila, musela by se chovat jinak. Ale ona tuto společnost nectila, a proto k ní nepatří. To byli lidé, kteří velmi tvrdě pracovali na tom, aby českou (slovanskou) společnost zničili. M

H. Dostálová 3.1.2021 20:07

V té době ta cena měla váhu

J. Václavík 4.1.2021 9:36

Autor článku o ní a dalších "vlastencích" typu Henleina píše dnes.

L. Kašparová 10.1.2021 14:29

Pane Václavíku, Sola fide znamená Pouze víra a je to vyjádření evangelického přesvědčení, že tzv. Tradice, na kterou se odvolává římskokatolické učení (ale i jiné křesťanské směry), není ve skutečnosti pro víru ani podstatná, anu nutná, ba může škodit. Je to teologická záležitost, ne snaha pracovat na dobru (zvláště pak jen na tom, co za dobro považujeme my, přesněji Já).