Na depresi z razie funguje žonglování

Je povzbuzující, že se lidé zabývají i jinými věcmi než politikou, korupcí, sledovačkami, trafikami a podobnými nechutnostmi.

Ve chvíli, kdy si přečtete zprávu, že vrcholné vojenské zpravodajce viní ze sledování premiérovy ženy, což si údajně objednala šéfka kabinetu Petra Nečase Jana Nagyová, snad už nezbývá než si jen povzdychnout a položit si otázku: V jaké zemi to žijeme?

Depresi pak může prosvětlit i jedna stručná tisková zpráva, která dorazila do mé e-mailové schránky v pátek v 9:21, s pěkným titulkem: Praha i Brno se v sobotu a v neděli připojí ke Světovému dni žonglování. Trochu jako z jiného světa, že? Pěkná, optimistická tisková zpráva, které normálně rychle mažu. Ale na tuhle jsem se podíval.

Je nutné se, přinejmenším ze zdravotních důvodů, občas ujistit, že se lidé zabývají i jinými věcmi než politikou, korupcí, sledovačkami, trafikami a podobnými nechutnostmi. Navíc – jak jsem se dočetl – žonglování je činnost nejen zábavná, ale i člověku prospěšná.

„Žonglování je o svobodě pohybu, o uvolněnosti mysli. Musíte při něm zapojovat obě dvě mozkové hemisféry a řadu svalů, dá se tedy říci, že prospívá nejenom tělu, ale i duchu,“ vysvětluje s úsměvem Václav Jelínek, člen proslaveného žonglérského dua Bratři v tricku.

Chtělo by se se zkušenostmi posledních hodin dodat, že třeba politických žonglérů, jak se určitým typům občas říká, máme až až. Ale asi to není přesné vyjádření, protože se nechce věřit, že by policií zadržení aktéři současné aféry, jež otřásá Českem, používali byť jen jednu hemisféru. Spíše jako by mozek vůbec neměli.

Takže chraňme se propříště nepřesných výrazů, abychom mistrům oboru nekřivdili, a vzhůru třeba na pražský Žižkov, kde si lze v sobotu užít opravdového žonglování dosyta.

Počet příspěvků: 1, poslední 14.6.2013 03:58 Zobrazuji posledních 1 příspěvků.