Diskuse k článku

Na alimentech dluží partnerovi alespoň občas přes 100 tisíc Čechů

Liknavost v plnění povinností vůči dětem ústí v tristní stav, kdy každý desátý samoživitel dostává měsíčně na péči méně než tisíc korun. Ministerstva už pracují na změnách zákonů. Dolaďuje se například institut zálohovaného výživného. Za dlužníka ho zaplatí stát a částku na něm bude následně vymáhat.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Pod článkem vyčíslených celkem 10 miliard korun

dlužných alimentů vypadá obludně. Dovolím si ale poukázat na daňovou politiku státu vůči pracujícím rodičům vychovávajícím děti. Zde je nadměrné zdanění mezd rodičů ve výši 44 miliard korun/rok!

Neomlouvám "zapomnětlivé" rodiče. Chci tím jen říci, že řešení dostatku peněz v rodinách PRACUJÍCÍCH rodičů je především na straně státu.

Tresty ze strany státu, co se týká splácení alimentů, evidentně nepomáhají. ALE, nebude žádný problém se splacením dlužných částek, pokud správně provedeme důchodovou reformu! Důchodovou reformu, která vnese do I. důchodového pilíře kromě stávající falešné zásluhovosti (platba na důchody rodičů), zásluhovost skutečnou (výchova dětí, které ze svých daní přímo financují důchody rodičů). Každý si pak stokrát rozmyslí neplatit na děti, protože v tom případě se mu dítě nezapočítá ani co se týká věku odchodu do důchodu, ani z hlediska výpočtu výše důchodu.