Ceska Pozice

Myšák Paroubek

Budoucí sídlo ČSNS 2005, kam míří Jiří Paroubek, vlastní firma Eukaryota blízká Romanu Janouškovi.

foto: © ČTK, ČESKÁ POZICEČeská pozice

Centrálou ČSNS 2005 by se po vstupu Jiřího Paroubka měly dle informací ČESKÉ POZICE stát kanceláře v jednom z domů v Praze 5. Nejde však vůbec o obyčejný ani nezajímavý objekt. Jak totiž vyplývá z informací v katastru nemovitostí, patří společnosti Eukaryota. Tato firma se v médiích objevila teprve nedávno, když koupila luxusní mezonet v pražské Myšák Gallery. A v souvislosti s ní se objevuje i jméno kontroverzního podnikatele Romana Janouška.

Informaci, že by se do kanceláří v Radlické ulici č. 58 měla uchýlit stranická centrála národních socialistů po Paroubkově vstupu do partaje, potvrdil ČESKÉ POZICI předseda ČSNS 2005 Karel Janko. Lze očekávat, že s Paroubkem na palubě budou cíle ČSNS 2005 velkolepější než doposud, a tomu bude nutné přizpůsobit i zázemí strany.

Souhra náhod?

Členy dozorčí rady společnosti Eukaryota jsou Tomáš Raška a Jan Koťátko, majoritní akcionáři investiční skupiny Natland Group, bývalého 70procentního majitele fotbalové Slavie. (Natland Group svůj podíl na začátku srpna prodala exministru dopravy Aleši Řebíčkovi, který nyní vlastní 98 procent akcií nejstaršího tuzemského fotbalového klubu.) Ve vlastnictví Natland Group je i stavební a developerská společnost Prominecon, bývalý Navatyp. U posledně jmenované společnosti se spekuluje, že k ní měli blízko pražští kmotři ODS Tomáš Hrdlička a Roman Janoušek.

Vraťme se k firmě Eukaryota. Jak ČESKÁ POZICE podrobně analyzovala již dříve, Eukaryota je majitelem bezmála třísetmetrového bytu v exkluzivním komplexu Myšák Gallery ve Vodičkově ulici v centru Prahy. Spekuluje se, že skutečným majitelem této prvotřídní rezidence je šedá eminence pražské politiky, lobbista a podnikatel Roman Janoušek. Mimo jiné zakladatel společnosti Medea Kultur, která v tomto komplexu vlastní další tři byty.

Eukaryota a Radlická č. 58

Vydáme-li se do říše spekulací, mohl by nám ze spojení Paroubkova projektu ČSNS 2005 a domem ve vlastnictví společnosti Eukaryota vyjít zajímavý vzorec: pražský podnikatel a lobbista Janoušek by rád získal stranického spojence v levicové části politického spektra. Podpoří proto Paroubkovu ČSNS 2005, novou stranu, která by teoreticky mohla oslabit ČSSD, ale také by se mohla stát jejím důležitým politickým partnerem. Jelikož je pravděpodobné, že příští volby do sněmovny vyhraje ČSSD, k vytvoření vlády bude potřebovat koaličního spojence. A taková ČSNS 2005 by mohla být oním jazýčkem na vahách. Realita bude samozřejmě mnohem jednodušší a – jako vždycky – půjde spíše jen o souhru náhod.

zpět na článek


© 2022 MAFRA, a.s., ISSN 1213-1385 © Copyright ČTK, Reuters, AFP. Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.