Mušketýři z protikorupčního fondu: Všichni za Randáka!

Podle zakladatele nadačního fondu Karla Janečka je protikampaň kanceláře Šachta & Partners důkazem, že se fond strefuje do černého.

NFPK board members, including co-founders Karel Janeček (second from left) and Jan Kraus (second from right), explain the 'WANTED' initiative foto: © Czech PositionČeská pozice

NFPK board members, including co-founders Karel Janeček (second from left) and Jan Kraus (second from right), explain the 'WANTED' initiative

Nadační fond proti korupci (NFPK), který loni v prosinci udeřil na Iva Rittiga, právníky z advokátní kanceláře Šachta &Partners a spustil sérii kauz kolem Dopravního podniku hlavního města Prahy (DPP), nyní brání jednoho ze svých hlavních „mušketýrů“ – analytika a bývalého šéfa civilní rozvědky Karla Randáka. Zveřejňování dalších a dalších dokumentů a smluv, které ukazují na možné vyvádění stamilionů korun z DPP, vyvolalo reakci protistrany. V advokátní dílně Šachta & Partners proto ukovali iniciativu Vaše svoboda, jež se mimo jiné soustřeďuje na činnost a způsob získávání informací „investigativce“ NFPK Karla Randáka.

„Útoky jsou důsledkem toho, že NFPK rozkrývá podezřelé aktivity klienta těchto advokátů, lobbisty Iva Rittiga. Odpovědí fondu na dezinformační kampaň Šachta & Partners bude pokračování v započaté práci: přinášení dalších důkazů o korupci,“ uvedl tiskový NFPK Bob Fliedr. Fond odmítá, že by jím Randák manipuloval a zneužíval jeho renomé. „Samozřejmě stojíme za Karlem Randákem a ujišťujeme všechny, kdo se nás snaží rozdělit, že to mají marné,“ nepřipouští tříštění sil ve vlastním týmu zakladatel protikorupčního fondu Karel Janeček.

O co se snaží „protistrana“ v podobě iniciativy Vaše svoboda? „Nyní je jednou z priorit iniciativy lidem ukázat, jak funguje Randákova soukromá rozvědka financovaná některými vlivnými finančními skupinami, jaké má cíle a jak je nebezpečná pro Českou republiku,“ nastínil ČESKÉ POZICI záměry projektu právník advokátní kanceláře Šachta & Partners David Michal, jehož jméno se v posledních týdnech objevilo například v souvislosti s kauzou „madeirského domu“ matky exšéfa pražského dopravního podniku Martina Dvořáka či v souvislosti s „obrazovkovým“ patentem.

Dokud nebude jasno v propletenci vztahů kolem pražského dopravního podniku, v němž „Šachtovci“ figurují, bude však projekt Vaše svoboda působit spíše jako krizová komunikace inkriminované advokátní kanceláře.

„Víme, že finanční i mocenská síla korupčníků v této zemi je značná a oni jsou ochotni vynaložit téměř neomezené prostředky ve snaze o naši diskreditaci. Jejich kampaň je pro nás zprávou, že se trefujeme do černého, a povzbuzuje nás v dalším boji proti korupci,“ burcuje Karel Janeček.

O iniciativách Vaše svoboda a NFPK, které se vůči sobě tvrdě vymezily, informovala ČESKÁ POZICE v článku Bitva iniciativ: Šachtovi právníci versus „rozvědka Randák“.

Ondřej Koutník Díky Díky a pěkný den přeji ;) Ondřej 14:27 22.2.2012

Počet příspěvků: 16, poslední 23.2.2012 02:01 Zobrazuji posledních 16 příspěvků.