Ceska Pozice

Můj milovaný Kalousek

Ve čtvrtek se začal prostřednictvím e-mailů a sociálních sítí opět šířit českým internetem listopadový satirický song kapely Peterka & spol.

V několika posledních hodinách občané České republiky recyklovali listopadový satirický song kapely Peterka & spol. Složen byl pod názvem „Kalousek“ původně k tématu hazardní daně, ale většina skladby souzní i s pocity, které řada lidí sdílí po středečním rozhodnutí vlády Petra Nečase o daňových změnách a úsporných škrtech.

Ve čtvrtek se začal prostřednictvím e-mailů a sociálních sítí opět šířit českým internetem. Když v loni listopadu vznikl, komentoval ho Miroslav Kalousek pro Parlamentní listy. Pasáž z tohoto webu citujeme:

„Musím říct, že jsem píseň nezaznamenal, ale politická satira mi nevadí ani v té nejdrsnější podobě,“ řekl Parlamentním listům ministr financí Miroslav Kalousek 20. prosince krátce po poledni. O pár hodin později se už ale s dílem seznámil a svůj komentář opravil. „Po přečtení textu písně mohu jen konstatovat, že jsem jistě lepší básník, než pan Peterka politik.“

V refrénu písně, která mimo jiné pojednává o zvýšení DPH (tedy o loňském zvýšení), se dozvíme „vždy je napřed o kousek / můj milovaný Kalousek“. O kousek napřed byl však v tomto případě rozhodně Karel Peterka. „Je to takovej hodnej humor,“ konstatoval tehdy kapelník této hudební formace. Po letošním dalším utažení šroubů zjevně i „hodný humor“ zní jako bubnování k protestům.

Zda je povzdech „nemám ani na housku, milý pane Kalousku“ přesný, zda jsou ty pravé argumenty adresovány správně, zda budou naslouchat správné uši, neřešíme. Prostě si to pusťte.

zpět na článek


© 2021 MAFRA, a.s., ISSN 1213-1385 © Copyright ČTK, Reuters, AFP. Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.