Můj milovaný Kalousek

Ve čtvrtek se začal prostřednictvím e-mailů a sociálních sítí opět šířit českým internetem listopadový satirický song kapely Peterka & spol.

V několika posledních hodinách občané České republiky recyklovali listopadový satirický song kapely Peterka & spol. Složen byl pod názvem „Kalousek“ původně k tématu hazardní daně, ale většina skladby souzní i s pocity, které řada lidí sdílí po středečním rozhodnutí vlády Petra Nečase o daňových změnách a úsporných škrtech.

Ve čtvrtek se začal prostřednictvím e-mailů a sociálních sítí opět šířit českým internetem. Když v loni listopadu vznikl, komentoval ho Miroslav Kalousek pro Parlamentní listy. Pasáž z tohoto webu citujeme:

„Musím říct, že jsem píseň nezaznamenal, ale politická satira mi nevadí ani v té nejdrsnější podobě,“ řekl Parlamentním listům ministr financí Miroslav Kalousek 20. prosince krátce po poledni. O pár hodin později se už ale s dílem seznámil a svůj komentář opravil. „Po přečtení textu písně mohu jen konstatovat, že jsem jistě lepší básník, než pan Peterka politik.“

V refrénu písně, která mimo jiné pojednává o zvýšení DPH (tedy o loňském zvýšení), se dozvíme „vždy je napřed o kousek / můj milovaný Kalousek“. O kousek napřed byl však v tomto případě rozhodně Karel Peterka. „Je to takovej hodnej humor,“ konstatoval tehdy kapelník této hudební formace. Po letošním dalším utažení šroubů zjevně i „hodný humor“ zní jako bubnování k protestům.

Zda je povzdech „nemám ani na housku, milý pane Kalousku“ přesný, zda jsou ty pravé argumenty adresovány správně, zda budou naslouchat správné uši, neřešíme. Prostě si to pusťte.