Ceska Pozice

Mr. Rath zve srdečně turisty do Kutné Hory. Na Letišti Praha!

Bývalý hejtman se i z vyšetřovací vazby snaží udělat maximum pro rozvoj turistického ruchu ve Středočeském kraji.

Zvát turisty do Galerie Středočeského kraje je jistě správné, ale na exponovaném letišti by to neměl dělat padlý politik. foto: © ČESKÁ POZICE, István LékoČeská pozice

Zvát turisty do Galerie Středočeského kraje je jistě správné, ale na exponovaném letišti by to neměl dělat padlý politik.

Bývalý hejtman David Rath se i z vyšetřovací vazby snaží udělat maximum pro rozvoj turistického ruchu ve Středočeském kraji. „Hejtman David Rath vás srdečně zve na návštěvu Středočeského kraje,“ stojí na obrovském billboardu v prostorech Letiště Praha. Inzerát propaguje Kutnou Horu, konkrétně Galerii Středočeského kraje, která byla vybudovaná za podpory Regionálního operačního programu střední Čechy. Tento projekt byl spolufinancován Evropskou unií z fondu pro regionální rozvoj.

Zvát turisty do této galerie je jistě správné, ale na takto exponovaném místě by to neměl dělat tento padlý politik. Někoho to může pohoršovat, u někoho vyvolat už jen smích. I když musíme ctít presumpci neviny, manažerům Letiště Praha přece jen doporučujeme, aby co nejdříve kontaktovali majitele reklamní plochy, společnost MIP Group, aby z inzerátu jméno Ratha co nejdříve vymazala, nebo billboard dočasně odstranila a pověsila jiný.

Uvědomujeme si, že podobných inzerátů jsou ve středních Čechách desítky a na jejich odstranění potřebují reklamní agentury čas, ale prioritou by měla být vstupní brána desítek tisíc zahraničních turistů do České republiky.

ČESKÁ POZICE minulý čtvrtek upozornila na celostránkový inzerát Středočeského kraje v MF Dnes, který vyšel čtvrtý den po Rathově zdržení a v němž hrál bývalý hejtman hlavní roli. Mluvčí kraje Berill Mascheková to odůvodnila tím, že podklady k inzerátu se posílaly v pondělí, kdy byl David Rath ještě ve funkci. V další inzerci se prý padlý politik už objevovat nebude.

zpět na článek


© 2022 MAFRA, a.s., ISSN 1213-1385 © Copyright ČTK, Reuters, AFP. Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.