Ceska Pozice

Miss UK 2012: farmaceutka Barbara Škodová

Druhý ročník univerzitní přehlídky krásy má pět vítězek z osmi finalistek. Spojovat studenty jednotlivých fakult chce i napřesrok.

Během finálového večera v pražském klubu Roxy nejvíce oslnila odbornou porotu Barbara Škodová (s číslem 2). foto: © ČESKÁ POZICE, Martin RychlíkČeská pozice

Během finálového večera v pražském klubu Roxy nejvíce oslnila odbornou porotu Barbara Škodová (s číslem 2).

Ve čtvrtečním finále soutěže Miss UK namíchala nejlepší lektvar – ze svého šarmu i vtipu – Barbara Škodová z farmaceutické fakulty, takže ji mohl profesor Tomáš Zima ocenit historicky druhou šerpou pro pomyslně „nejhezčí dívku“ univerzity. Korunku své následovnici předala loňská vítězka a budoucí učitelka Lenka Volfová. Z osmi finalistek se během zábavného večera dostalo ocenění hned pěti dívkám, což je důkazem, že nejde tak úplně o lítý boj ve stylu „soutěží krásy“, ale spíše o snahu posílit vztah ke své alma mater.

„Druhý ročník Miss UK se podařilo posunout opět o ,level‘ dál, zapracovali jsme na celém konceptu, posílili jsme především produkci hlavního večera a komunikaci akce. Jsme rádi, že se soutěž uchytila a studenty baví,“ řekl ČESKÉ POZICI principál Tomáš Gavlas, který koncept vymýšlel ještě jako student filozofické fakulty.

U „odborné poroty“, v níž nechyběly osobnosti akademického života, modelingu ani advokacie, tedy získala největší ohlas Barbara Škodová, slečna s dvojkou na šatech. ČESKÁ POZICE, jež byla podruhé mediálním partnerem soutěže (neboť cílí také na mladé a vzdělané čtenáře), vybrala jako vítězku své subdisciplíny Múza UK Veroniku Tomanovou z právnické fakulty.

Nejvíce bodů z finalistek nasbírala díky svému „prezidentskému projevu“, jeho čtenosti, sdílení na sociálních sítích a také na základě dvou recenzních posudků. Vítězka, které výherní poukaz na unikátní portrét předal reportér ČESKÉ POZICE Martin Shabu, získala 28,8 bodu před stříbrnou Terezou Jinochovou (27,2 bodu) a Karolínou Košťálovou (23,2 bodu).

I za Václavem Klausem...

Pakliže některé z dívek svou soutěžní „slohovku“ podcenily, totéž už nelze řici o jejich čtvrtečním vystoupení v pražském Roxy. Během večera se předvedly v parádních róbách, prádle, lehce ztrémovaně odpovídaly porotě a vzpomněly také promítaným videem na své soutěžní úkoly; třeba když měly obejmout co nejvíce studentů na Vysoké škole ekonomické v Praze nebo pozvat na finálový večer prezidenta Václava Klause.

Úkol pro finalistky Miss UK:

Pan profesor sice (nejspíš) nepřišel, nicméně jej zaskočil prezident soutěže a také král Majálesu, jenž spolu s hokejisty Univerzity Karlovy slečny morálně podpořil. V sále měla nejvíce sympatizantů psycholožka Kristýna Maulenová, tudíž se stala Miss Sympatie. V dalších médiích zabodovaly Tereza Jinochová coby Miss Internet a též budoucí sestřička z 1. Lékařské fakulty UK Karolína Košťálová, jež se stala Miss UK Óčko.

Kolem půlnoci, když byly ceny rozdány a dámy převlečeny, rozezněla klub zaplněný více než osmi stovkami návštěvníků kapela Toxique. A mohlo se pokračovat! Dále, tedy do dalšího ročníku, jde i Miss UK, studenty profesionálně organizovaná akce zaštítěná Studentskou unií Univerzity Karlovy, ale i dalšími studentskými uskupeními, jako jsou UKMedia, Všehrd, IFMSA či Studentská rada.

Za větší sounáležitost „Úkáčka“

Ačkoliv študáckou iniciativu otevřeně podpořily některé fakulty (1. LF UK, 3. LF UK, FSV UK nebo PdF UK), podpora zdaleka není jednoznačná. Připomínky ke konceptu takovéto zábavy mají někteří badatelé v oboru gender studies, konzervativci či feministky.

„Univerzita Karlova je nejstarší a nejznámější českou univerzitou. Existuje však minimum studentských akcí, které by sdružovaly studenty všech fakult tak, jako se o to již druhým rokem snaží Miss UK. I v budoucnu chceme v této myšlence pokračovat, a začlenit se tak do podzimního seznamu tradičních studentských událostí,“ říká Gavlas, jenž v akci vidí šanci na větší sounáležitost studentů poměrně decentralizované univerzity.

A příští Miss UK? „V roce 2013 chceme jít ještě dál, akci rozšířit zpestřit, ale stále se chceme držet v rovině inteligentní zábavy pro vysokoškoláky,“ láká již nyní Gavlas, dva metry vysoký principál s doktorátem z filozofie.

Fotoreportáž ČESKÉ POZICE z loňské premiéry Miss UK:

zpět na článek


© 2022 MAFRA, a.s., ISSN 1213-1385 © Copyright ČTK, Reuters, AFP. Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.