Míří Moroz do ČEZ?

Exnáměstek ministra vnitra by se podle informací ČESKÉ POZICE z vlády mohl stát členem dozorčí rady polostátní energetické firmy.

Michal Moroz: Pokud bude možné něco konstruktivně dělat a dostanu nabídku, zvážím své další působení ve státní správě. foto: © ISIFAČeská pozice

Michal Moroz: Pokud bude možné něco konstruktivně dělat a dostanu nabídku, zvážím své další působení ve státní správě.

Jedním z lidí, které by Věci veřejné rády viděly ve státem kontrolovaných firmách, je podle informací ČESKÉ POZICE Michal Moroz, bývalý náměstek ministra vnitra Radka Johna. Moroz by se mohl stát členem dozorčí rady polostátní firmy ČEZ. „Slyšel jsem, že ho budou navrhovat,“ řekl ČESKÉ POZICI pod podmínkou anonymity ministr koaličního kabinetu obeznámený s jednáním K9. V dozorčí radě společnosti ČEZ zasedají vedle osob zvolených zaměstnanci lidé nominovaní politickými stranami.

Moroz případné angažmá v ČEZ nechtěl komentovat. „Svou budoucnost budu řešit, až uvidím, že se současná koalice nějak dohodla na dalším fungování. Pokud bude možné něco konstruktivně dělat a dostanu nabídku, zvážím své další působení ve státní správě,“ řekl ČESKÉ POZICI.

Podle zdrojů ČESKÉ POZICE zevnitř firmy si vedení společnosti změny ve statutárních orgánech nepřeje. Před třemi týdny totiž proběhla valná hromada, která potvrdila obsazení všech křesel v dozorčí radě.

Co prosadí VV na schůzce K9?

Věci veřejné usilují o důstojné zastoupení v exekutivě. Ve vládě mají v současnosti ministra školství Josefa Dobeše a ministra pro místní rozvoj Kamila Jankovského. Poté, co vnitro opustil jejich předseda John a resort dopravy neformální lídr Vít Bárta, nahradili uvolněné pozice nestraníci Jan Kubice a Radek Šmerda.

Ve středu odpoledne se politici K9 sešli, aby jednali o budoucnosti koalice a změnách ve vládní sestavě. Před schůzkou předseda Věcí veřejných John řekl, že by ve vládě rád viděl Karolínu Peake, předsedkyni poslaneckého klubu a první místopředsedkyni strany. Ta by se mohla stát šéfkou legislativní rady vlády. Véčkařům by zbývalo obsadit straníkem ještě resort dopravy.

Proslýchá se však, že nejmenší koaliční strana má problémy s lidskými zdroji. Jako politický nováček, který je však obtěžkán řadou skandálů, nemá dostatek osobností s potřebnými zkušenostmi, které by byli zároveň k partaji loajální.