Ministr školství Josef Dobeš má nového náměstka – Jiřího Nantla

Někdejší šéf odboru vysokých škol bude mít od 1. března na starosti legislativu a analyticko-poradenskou práci.

Dva zodpovědní strůjci nového vysokoškolského zákona: ředitel odboru Jiří Nantl a náměstek Ivan Wilhelm (vpravo). foto: © ČESKÁ POZICE, Martin RychlíkČeská pozice

Dva zodpovědní strůjci nového vysokoškolského zákona: ředitel odboru Jiří Nantl a náměstek Ivan Wilhelm (vpravo).

O tom, kdo bude mít za úkol převést věcné záměry vysokoškolských zákonů do paragrafovaného znění, se v kuloárech dlouho šeptalo. Podle informací ČESKÉ POZICE bude novým náměstkem pro legislativu na ministerstvu školství (MŠMT) Jiří Nantl, jenž 20. ledna rezignoval na funkci ředitele vysokých škol. Náměstkem Josefa Dobeše (VV) by se měl stát od 1. března. „Je to tak,“ potvrdil  Nantl ČESKÉ POZICI v SMS zprávě po odvysílání nočních televizních Událostí, komentářů, přičemž stejnou informací disponoval i moderátor České televize.

Právník Nantl, jenž dříve působil v Radě vysokých škol i jako kancléř na Masarykově univerzitě, byl coby ředitel odboru vysokých škol MŠMT zodpovědný mimo jiné za přípravu věcného záměru zákona o vysokých školách. Nyní má zřejmě za úkol vybudovat skupinu pro legislativu a strategii, jež bude zahrnovat legislativní a analytický odbor.

Ředitel Nantl rozeslal v polovině ledna kolegům e-mail na rozloučenou, v němž napsal: „Pan ministr projevil zájem jednat o možnostech mého dalšího působení na úřadě, avšak i v případě, že bychom se nakonec opravdu na něčem dohodli, bylo by to mimo strukturu skupiny III.“

Nantl bude mít možnost pokračovat v přípravě reformních návrhů. Podle informací ČESKÉ POZICE měly o setrvání Nantla u Dobeše zájem nejen Věci veřejné, ale i premiérova strana ODS.

Počet příspěvků: 2, poslední 28.2.2012 08:16 Zobrazuji posledních 2 příspěvků.