Diskuse k článku

Miloš Zeman mění tón

Jindy kousavý prezident zvolil polohu laskavého a mírného státníka. Zatímco jeho vyzyvatel Jiří Drahoš se pokusí zvýšit svou „přijatelnost“, Miloš Zeman zřejmě zkusí snížit svou „nepřijatelnost“. Důležitá pro voliče budou i témata obou hradních adeptů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

J. Hanzlík

Co teď a co potom?

V mediálním šapitó probíhá klání o prezidentství a už ani nemůžeme být nějak zvlášť překvapeni domácím folklorem pomluv ani cyklickým farizejstvím, tedy dočasnou laskavou proměnou stávajícího prezidenta, uvelebeného na pomyslném trůně, odkud může rozdávat kopance všem, kteří se mu nějak znelíbí. Je to omamné pro člověka pohybově silně omezeného, jehož mozek si tímto udržuje svou „jarost“ a svěžest. Je otázka, nakolik je toto soukromé potěšení pro společnost únosné. Rozhodně symbol záchrance národa funguje u rozjařených lenochů, kteří se ani nenamáhali věnovat svojí pozornost jiným kandidátům na tento post a tak klidně delegují svá očekávání třeba na invalidu, kterého nakonec nemají to srdce připravit o jeho potěšení. Citliví lidé.

0/0
17.1.2018 7:37

J. Hanzlík

Re: Co teď a co potom?

Ale buďme vyvážení (tento blud je stále ještě v módě). Máme tady protikandidáta. Naše vědecká a herecká elita i další veřejnost si vybrala jako symbol pro změnu osobu bývalého vědce chemika a dlouholetého ředitelského byrokrata v instituci pro vědu. U oborové specializace a kariérního jmenování lze předpokládat určitou názorovou omezenost, vypěstovanou povinnou loajálností a tudíž s malou diskusní pohotovostí, což se potvrdilo. Tedy kandidáta, který má také, jak nám upřímně sdělil, problémy se svým egem a slíbil – na rozdíl od výše zmíněného - s tím bojovat. Jen se naivně ptám, to se nenašla známá osobnost v humanitních vědách, třeba v oboru historie? Jsou tam! Co si teď máme počít? Jeden je už nevolitelný a druhý nikdy nepochopí, že případné jeho vítězství není výsledkem jeho neodolatelné osobnosti.

0/0
17.1.2018 7:38