Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 2
  • Poslední: 17.1.2018 7:38
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Co teď a co potom?

V mediálním šapitó probíhá klání o prezidentství a už ani nemůžeme být nějak zvlášť překvapeni domácím folklorem pomluv ani cyklickým farizejstvím, tedy dočasnou laskavou proměnou stávajícího prezidenta, uvelebeného na pomyslném trůně, odkud může rozdávat kopance všem, kteří se mu nějak znelíbí. Je to omamné pro člověka pohybově silně omezeného, jehož mozek si tímto udržuje svou „jarost“ a svěžest. Je otázka, nakolik je toto soukromé potěšení pro společnost únosné. Rozhodně symbol záchrance národa funguje u rozjařených lenochů, kteří se ani nenamáhali věnovat svojí pozornost jiným kandidátům na tento post a tak klidně delegují svá očekávání třeba na invalidu, kterého nakonec nemají to srdce připravit o jeho potěšení. Citliví lidé.

Re: Co teď a co potom?

Ale buďme vyvážení (tento blud je stále ještě v módě). Máme tady protikandidáta. Naše vědecká a herecká elita i další veřejnost si vybrala jako symbol pro změnu osobu bývalého vědce chemika a dlouholetého ředitelského byrokrata v instituci pro vědu. U oborové specializace a kariérního jmenování lze předpokládat určitou názorovou omezenost, vypěstovanou povinnou loajálností a tudíž s malou diskusní pohotovostí, což se potvrdilo. Tedy kandidáta, který má také, jak nám upřímně sdělil, problémy se svým egem a slíbil – na rozdíl od výše zmíněného - s tím bojovat. Jen se naivně ptám, to se nenašla známá osobnost v humanitních vědách, třeba v oboru historie? Jsou tam! Co si teď máme počít? Jeden je už nevolitelný a druhý nikdy nepochopí, že případné jeho vítězství není výsledkem jeho neodolatelné osobnosti.