Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 5
  • Poslední: 24.11.2014 14:42
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Je mařením času, číst bláboly starce,

který to neměl v hlavě v pořádku už před 25 lety. Jaký socializmus se rozmýšlel hájit tanky, socilaizmus komunistických vyžranců,, kolaborantů, veksláků, zlodějů, podvodníků, estébáků, kteří si jej pochvalovali a užívali proto, že ženské na ně vydělávaly ve špinavých fabrikách za pár šupů, jen proto, aby si mohli občas něco dopřát navíc, proto, že věděli, že všichni občané musí držet huby, jinak je komunistická moc zlikviduje, jak neposlušný dobytek. Věřím, že kdyby to udělal a poslal tanky do lidí, dnes by nežil, protože síla svobody už nešla zastavit a on by skončil jako zločinec na šibenici.

Tohle je snad

nejupřímější svědectví o té době co jsem četl. Žádné bouchání v prsa, řada docela rozumných názorů, sebekritika tam je, i když pochopitelně asi ne úplná, takovou neslyšíme nikdy, je to jen člověk. No, ovšem, ani když řadu věcí mi obrousil čas, mým oblíbencem není a na druhé straně té zdi stojí tehdy i dnes.

No, ale pořád vyplatí se ho poslouchat.

Re: Tohle je snad

Bude zajimave pockat, kolik sebereflexe budou mit nasi otcove zakladatele kapitalismu za 20 let...

Jinak trosku ten rozhovor boura tu medialni imidz prostacka z Hradku. Jiste, zadne intelektualske pohadky o zelinari a celkem tvrde nazorove ukotveni. Ale je treba si uvedomit, ze Jakesuv svetonazor byl formovan i tou valkou (a krizi pohledem ditete), coz je asi silnejsi kafe nez normalizace a prace v prognostaku...

Co bylo,to bylo

Minulostí by jsme se měli zabývat pouze do té míry,aby se nám v té špatné podobě neopakovala v budoucnosti.Stíháním,nebo lynčováním devadesátiletých kmetů ,popř. zákazem nějaké pochybné ideologie tomu nikdy nezabráníme.

stát a občané

Dočetl jsem to k větě o nezaměstnaných. Neměl jsem sílu pokračovat dále. V jeho odpovědích není nejmenší náznak kritiky. Věta "Z násilného potlačení bychom nic neměli" odkrývá jeho zhovadilou představu o významu slova my. Podle Jakeše jsme byli v 89 blbí, protože oni chtěli příští měsíc (jaká náhoda) zrušit výjezdní doloženky! Žije pořád v představě, že občané jsou výhradně sluhy státu. Je to lidské hovado a to se tady na ČP sprostých slov straním. Jaký režim může být zrůdnější než ten, který se otáčí proti vlastním lidem?