Milanu Urbanovi to partajní kolegové spočítali

Poslanec a exministr průmyslu získal v tajných volbách dva hlasy a opanoval 88. místo středočeské kandidátky ČSSD pro krajské volby.

Poslanec a bývalý ministr průmyslu Milan Urban se dostal až na 88. místo kandidátky ČSSD ve Středočeském kraji pro podzimní krajské volby. Navzdory tomu, že ho kutnohorský delegát na krajském výkonném výboru strany při sestavování kandidátní listiny postupně navrhoval na druhé až deváté místo. V tajných volbách však tehdy v každé  volbě Urban získal pouhé dva hlasy.

„Sociální demokraté mu spočítali Toskánsko a další jeho kauzy,“ komentoval Urbanův „výbuch“ pro ČESKOU POZICI člen středočeské ČSSD, který si však nepřál zveřejnit své jméno. „Jako lídr jednoho z nejúspěšnějších okresů z celé České republiky (Kutná Hora) jsem díky parodii na demokracii a totalitním praktikám skončil na vynikajícím 88. místě,“ uvedl Urban pro Aktuálně.cz.

Pan Urban je možná nespokojený, ale mohl dopadnout ještě hůře. Pořád ještě dostal alespoň dva hlasy, a to nejspíš od svých kutnohorských kolegů. Podle nejmenovaného zdroje ČESKÉ POZICE nakonec delegát, který ho navrhoval, po osmé neúspěšné volbě odešel do přilehlé restaurace a už se dále nesnažil Milana Urbana protlačit na přední místo středočeské kandidátky.

Lídrem pro krajské volby byl na konferenci středočeské sociální demokracie jednoznačně zvolen současný hejtman David Rath, pro něhož hlasovala většina 92 delegátů ze 111 (82,9 procenta hlasů). Do čela kandidátní listiny byli dále zvoleni náměstkyně hejtmana Zuzana Moravčíková a místostarosta Zdic a předseda středočeské ČSSD Richard Dolejš.

Počet příspěvků: 3, poslední 31.8.2012 06:34 Zobrazuji posledních 3 příspěvků.