Martina Němečka z Kinstellar zlákal byznys

Významnou seniorní pozici u mezinárodní advokátní kanceláře vymění právník za práci v realitní skupině CPI podnikatele Radovana Vítka.

Martin Němeček, který zastával významnou seniorní pozici counsel v mezinárodní právní firmě Kinstellar, ve své funkci podle zdroje ČESKÉ POZICE tento týden končí. Jeho novým zaměstnavatelem se stane realitní skupina Czech Property Investment (CPI), jejímž vlastníkem je podnikatel Radovan Vítek.

Informaci následně potvrdil i Kamil Blažek, partner pražské pobočky Kinstellar. Němeček je odborníkem na realitní právo, jemuž se věnoval v uplynulých čtyřech letech jak v Kinstellar, tak předtím v advokátní kanceláři Salans. Podle nepotvrzených informací ČESKÉ POZICE je důvodem jeho rozhodnutí zájem věnovat se více „byznysu“, než jen právním otázkám. Ke kariérní změně se Němeček rozhodl přesto, že před několika měsíci v Kinstellar povýšil.

CPI patří k nejvýznamnějším klientům Kinstellar. S necelými 13 tisíci byty je druhým největším poskytovatelem nájemního bydlení v tuzemsku. Loni podle oficiálních informací vydělala skupina přes miliardu korun. Hodnota aktiv CPI za stejnou dobu vzrostla  přibližně na 40 miliard korun.

Němečkův „právně-realitní“ přestup není ojedinělý. V minulosti jej zažil například Radek Janeček z advokátní kanceláře Squire, Sanders & Dempsey (SSD), jenž na podzim 2007 zamířil k realitnímu byznysmenovi Luďkovi Sekyrovi do Sekyra Group. Vlivem krize ale musela Sekyrova skupina přehodnotit své plány na expanzi, proto se Janeček o dva roky později do SSD vrátil. Na pozici partnera zde působí dodnes.