Martin Pecina pomůže Světlíkovi s Temelínem

Několik dní po sjezdu ČSSD má bývalý ministr vnitra a šéf ÚOHS funkci v soukromé sféře. Povede firmu Vítkovice Nuclear Power.

Poslanec Martin Pecina (CSSD) jde za lepším do soukromé sféry. Podle šéfa strany Bohuslava Sobotky se ve sněmovně trápil. foto: © IlustraČeská pozice

Poslanec Martin Pecina (CSSD) jde za lepším do soukromé sféry. Podle šéfa strany Bohuslava Sobotky se ve sněmovně trápil.

Jen pár dní uplynulo od víkendového prohlášení sociálnědemokratického poslance Martina Peciny, že kvůli nesouhlasu se současnou politikou strany vůči koaliční vládě složí v dubnu mandát, a už se pro něj našla nová role. Tentokrát však nepůjde o státní trafiku, nýbrž o vysoký manažerský post. Pecina nastoupí 4. dubna jako generální ředitel společnosti Vítkovice Nuclear Power (NP), součásti strojírenské skupiny Vítkovice Machinery Group podnikatele Jana Světlíka.

Ve Vítkovicích najde uplatnění i bývalá ředitelka státního podniku Letiště Praha Hana Černochová, která povede logistiku celé skupiny. „Vnímám oba nově příchozí jako špičkové lidi s dlouhodobou zkušeností z práce v průmyslu a státní správě. Přicházejí na pozice, které právě tuto kombinovanou zkušenost potřebují,“ uvedl k novým akvizicím Světlík.

Pecina má bohatou profesní kariéru ve státní sféře. V letech 2003 až 2005 byl náměstkem ministra průmyslu a obchodu, později předsedou Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže a ministrem vnitra ve vládě Jana Fischera. Členem ČSSD prý hodlá zůstat.

Černochová dříve působila na pozicích finanční ředitelky ŽS Brno, generální ředitelky Letiště Praha a ekonomické ředitelky Dopravního podniku města Brna.

Společnost Vítkovice Nuclear Power vznikla v roce 2008, kdy zastřešila projekty obnovy a modernizace kapacit pro výrobu zařízení pro atomové elektrárny. Nyní propojí veškeré aktivity směřující do oboru jaderného strojírenství a energetiky ve skupině Vítkovice Machinery Group. Firma se bude v čele s Pecinou podílet na jednáních se zvažovanými dodavateli pro dostavbu jaderné elektrárny Temelín.