Marek Šnajdr v Hyde Parku: Minus 95 procent! Pokořil i Bendův rekord.

Existuje-li v centrále ODS marketingové oddělení, tak v něm sedí buď masochisté, nebo sabotéři. Šnajdrovi měli vystoupení v ČT zakázat.

Šnajdrův rekord v kategorii „politici“ nejspíš už nikdo v Hyde Parku ČT24 nepřekoná. foto: © ČTKČeská pozice

Šnajdrův rekord v kategorii „politici“ nejspíš už nikdo v Hyde Parku ČT24 nepřekoná.

Vystoupení poslance ODS a předsedy správní rady Všeobecné zdravotní pojišťovny Marka Šnajdra v pondělním pořadu Hyde Park na ČT24 vejde do historie. Od diváků, kteří mimochodem panu Šnajdrovi neposlali jediný pozitivní dotaz, nakonec dostal minus 95 procent hlasů (negativních reakcí na svůj výkon), přičemž pár minut před koncem byl ještě na skóre minus 96. Pokud do studia nepozvou nenáviděný hantavirus, který řádí v Yosemitském národním parku, tak Šnajdrův rekord v kategorii „politici“ nejspíš už nikdo z politiků nepřekoná.

Absolutní rekord drží náměstek předsedy Rady Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) Marek Ebert, který 18. října 2011 dostal minus 97 procent. Ebert, který údajně patří mezi nejbystřejsí úředníky ČTÚ, se snažil divákům vysvětlit, že v České republice telekomunikační služby nejsou až tak drahé. Jenže lid vysvětlení zoufalého úředníka jaksi nepřijal...

Když v polovině června 2012 poslanec ODS Marek Benda obdržel minus 93 procent, zdálo se, že tento negativní zápis jednoduše vydrží navždy. Jenže to samé jsme si mysleli i o diváckém ohodnocení ministra zemědělství Petra Bendla, jenž na začátku letošního roku dostal minus 90 procent. Jak je vidět, vývoj situace v ODS přeje rekordům. Šnajdrův tristní výsledek by možná dokázal vymazat z historických tabulek už jen další poslanec ODS Petr Tluchoř. Bude mít odvahu odmítnout případnou pozvánku do pořadu Hyde Park? Anebo neodolá šanci překonat rekord kolegy Šnajdra?

Šnajdrův tristní výsledek by možná dokázal překonat už jen další poslanec ODS Petr Tluchoř

V diskusním pořadu Hyde Park zástupci ODS obvykle dostávají pořádný výprask. Bilanci sice před několika týdny trochu vylepšil senátor ODS a primátor Teplic Jaroslav Kubera (plus 62 procenta), jenže takových politiků má Nečasova strana jako šafránu. Po Kuberovi následoval europoslanec za ODS Hynek Fajmon, a optimismus hned zmizel. Politik ODS nové generace Fajmon dostal minus 80 procent.

Pokud v centrále ODS existuje marketingové oddělení, tak v něm sedí buď masochisté, nebo sabotéři. O tom, že Šnajdra pozvali do pořadu Hyde Park, přece museli v hlavní kanceláři ODS vědět. A když to věděli, tak měli Šnajdrovi vystoupení v televizi zakázat. Ale Šnajdr je rebelující poslanec, stejně by pokyn z centrály neposlechl. Z hlediska voliče je nakonec dobře, že poslanec ODS do pořadu šel, alespoň ví, jak na tom dotyčný poslanec s popularitou je. A Šnajdr jako jeden z představitelů občanských demokratů hájících návrat k ideologickým kořenům zjistil, že ty kořeny musejí být opravdu hodně shnilé.