Marek Dalík přemýšlí o odchodu z Česka. Děkujeme!

Pokud tato informace od Mirka Topolánka měla být pokusem o vyvolání obav o Dalíkovu budoucnost, podařilo se.

Zamyšlený Marek Dalík na jachtě Martina. foto: archivČeská pozice

Zamyšlený Marek Dalík na jachtě Martina.

Se zármutkem se oznamuje, že podnikatel Marek Dalík přemýšlí o odchodu z České republiky. Na středeční besedě Občanského insitutu (na téma: Byrokracie a korupce: Proč všechny vlády boj s nimi prohrávají?) to řekl bývalý premiér Mirek Topolánek (ODS), kterému Marek Dalík dělal poradce a je jeho blízkým přítelem. Ve vilce v toskánském Monte Argentariu by nemuselo být plno jen v sezóně, ale i v průběhu celého roku.

(Ve fotogalerii nabízíme momentky z populárního příběhu z roku 2009, jehož jedním z protagonistů je právě Marek Dalík. Tehdy se v italském letovisku sešli na luxusní dovolené Topolánkova rodina, exministr dopravy Aleš Řebíček, bývalý šéf ČEZ Martin Roman, lobbisté Marek Dalík a Vladimír Johanes či spolumajitel ústecké společnosti Via Chem Group Milan Procházka.)

Pokud to na přednášce od Topolánka měl být pokus o vyvolání obav o Dalíkovu budoucnost, podařilo se. Na jedné straně Marku Dalíkovi děkujeme. Je-li totiž někdo symbolem prorůstání politiky a velkého byznysu, pak právě on. Ale na straně druhé, nejsme hyeny, ale lidé, byť o tom leckdo pochybuje, a máme o Marka Dalíka starost. Čím se případně bude v zahraničí živit?

Legrační počítač Dalík

Naposledy se Topolánkův parťák z Monte Argentaria objevil v médiích, když se vynořily informace o stíhání exministra obrany Martina Bartáka. Ten čelí podezření, že se podílel na machinacích, jež provázely armádní nákup nákladních vozů Tatra. Bartákův mediální poradce David Hluštík rozeslal do redakcí dokument, v němž Barták odmítá jakýkoli podíl na korupci v souvislosti s tatrovkami. Ve vlastnostech elektronického dokumentu však byl uveden jako autor právě Dalík. „To já mám jako legraci tak pojmenovaný počítač. Nic za tím nehledejte,“ vysvětlil tuto „náhodu“ webu lidovky.cz David Hluštík.

Jaká je vazba mezi Bartákem a Dalíkem? Oba se účastnili schůzek s představiteli General Dynamics (GD), na nichž podle rakouského manažera GD udajně padl návrh na úplatek ve výši 480 milionů korun při nákupu armádních obrněnců Pandur.

Počet příspěvků: 3, poslední 5.12.2011 09:02 Zobrazuji posledních 3 příspěvků.