Diskuse k článku

Manažerské řízení univerzit vede k centrálnímu plánování a šikaně

Samosprávná veřejná univerzita, která snoubí výzkum s výukou a již stát financuje, ale neřídí, je ostřeji kritizovaná. Zdá se, že se univerzitní model, jehož průkopníkem byl před 200 lety v Berlíně německý filozof Wilhelm von Humboldt, vyčerpal.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Tzv. Akademická svoboda znamená: dejte nám

svoje peníze a neptejte se, co s nimi děláme. I proto chtějí VŠ každý rok nějakou tu miliardu navíc.

0/0
1.4.2018 9:08
Foto

I90s97a68a94c 94N75e23w37t46o66n 8456959497747

Re: Tzv. Akademická svoboda znamená: dejte nám

Tesat do kamene.

Tzv. veřejnoprávnost dříve státních vysokých škol je taková třetí vlna privatizace po česku. Nesmírně efektivní v tom, že akademici se vyvázali z podřízenosti státu a zároveň si zajistili penězovod ze státního rozpočtu. Aby to nebilo tak do očí, tak různými kanály, čemuž říkají vícezdrojové financování. No a pokud se někdo odpovědný ohradí, že se s těmi penězi nehospodaří dobře, není problém zbuntovat pár desítek studentů a sehrát mediální divadlo, třeba s házením melounů.

Ti, co patří do klanu, mají běžně tři úvazky (aniž by je studenti za semestr byť jen jednou viděli) a berou statisíce, přičemž práci za ně dělají doktorandi za pár šupů...

Je hodně shnilého v českém veřejném vysokém školství....

Jenže je třeba také konstatovat, že školství je to poslední, co politiky zajímá. Hubou snad, skutky vůbec - protože v jiných resortech jde o více. To, co se točí ve školství a s čím se dá manipulovat, jsou drobné.

0/0
3.4.2018 9:12