Máme jásat? Máme brečet?

U státní maturity nyní neuspělo 19,5 procenta studentů. V minulosti to bývalo u běžných školních maturit mezi deseti až třinácti procenty.

Nebojte se nové maturity! Toto heslo si pořídil projekt státních maturit, který se chýlí k premiérovému konci. foto: © www.novamaturita.czČeská pozice

Nebojte se nové maturity! Toto heslo si pořídil projekt státních maturit, který se chýlí k premiérovému konci.

Ministr školství Josef Dobeš (Věci veřejné) na dnešní tiskové konferenci oznámil, že u státních maturit propadlo 19,5 procenta studentů, přičemž navíc každý desátý z ročníku k nim nebyl ani připuštěn. Nejhůře dopadli studenti odborných škol, především učilišť a nástavbových oborů. Nejlépe gymnázia. Opravné zkoušky se budou konat do konce září.

Je překvapení, že gymnazisté z 95 procent uspěli?Máme jásat? Máme brečet? Co se z dosavadních výsledků maturit za 680 milionů korun vlastně dozvídáme? Je to pohroma, anebo logická a očekávaná věc, že jsou školy, které mají na studenty nižší a vyšší kritéria? Je překvapení, že gymnazisté z 95 procent uspěli? Na základě údajů, které si podle informací ČESKÉ POZICE nechával zpracovat CERMAT, byla míra neúspěšnosti u „běžných“ maturit v minulých letech mezi deseti až třinácti procenty. Porovnáme-li tyto výsledky s aktuálními, pak se ptáme: Prohlásí to ministr za úspěch? Anebo naopak premiér Petr Nečas (ODS), jenž dal ministru Dobešovi definitivu do maturit, za neúspěch?

Počet příspěvků: 3, poslední 16.6.2011 04:02 Zobrazuji posledních 3 příspěvků.