Malá náplast pro sesazeného náměstka primátora: Březina uspěl u soudu

Z rozhodnutí soudu, který ho zprostil žaloby, musí mít Karel Březina radost, protože poslední dny mu přinesly hlavně smutek a frustraci.

Ondřej Koutník 25.11.2011

Bývalému prvnímu náměstkovi pražského primátora Karlu Březinovi (ČSSD) hrozily až dva roky vězení a zákaz činnosti v kauze zkreslování údajů o hospodaření a jmění v souvislosti s působením ve statutárních orgánech několika firem. V pátek ho však Obvodní soud pro Prahu 2 zprostil obžaloby.

Březinův případ souvisel s tím, že v minulosti působil ve statutárních orgánech společností Porcela Plus a Concordia, které zkrachovaly. Zastupoval v nich věřitele. V případě, že firma krachuje, nesmí člen vedení firmy vstoupit následující tři roky do představenstva či dozorčí rady jiné společnosti. Nebo musí své členství v předchozí firmě oznámit představenstvu té „nové“.

Státní žalobce Březinu vinil, že lhal v čestném prohlášení rejstříkovému soudu, když neuvedl, že působil ve firmách, které skončily v konkurzu. V roce 2007 Březina nastoupil do firmy Žižkov Station Development (ŽSD). „Já jsem říkal, že budu respektovat jakékoliv rozhodnutí soudu. Od začátku jsem říkal, že jsem se ničeho nedopustil,“ řekl serveru iDNES.cz. Březina tvrdil, že měl vypracovanou právní analýzu, podle které do ŽSD nastoupit mohl. A soudce mu dal v pátek za pravdu.   

Z rozhodnutí soudu musí mít pan náměstek radost, protože poslední dny mu přinesly hlavně smutek a frustraci. Se stranickým kolegou Petrem Hulinským a bývalými koaličními partnery z ODS Borisem Šťastným a Tomášem Hrdličkou se Březina stal jednou z tváří tvrdé politické porážky, která zmiňované pány připravila o funkce či o značnou část vlivu na pražskou politiku. Primátor hlavního města Bohuslav Svoboda (ODS) se totiž vzepřel „diktátu mocných“ a jeho křídlo v ODS uzavřelo novou koalici s do té doby opoziční TOP 09.  

Panu Březinovi proto přejeme k jeho dnešním narozeninám dostatek sil na opoziční práci v pražském zastupitelstvu.

Počet příspěvků: 1, poslední 25.11.2011 05:07 Zobrazuji posledních 1 příspěvků.