Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 24
  • Poslední: 5.3.2017 19:40
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
lidový nápad

práci zrušit,povolit kradení bez omezení

Re: lidový nápad

Pane Pelikáne, proč sem vlastně píšete? Kdysi to byl solidní web se solidními diskutujícími, kteří psali chytré příspěvky.

Aniž bych Vás chtěl urazit, myslím, že tady je také vidět, kam dokulhala česká společnost. Těch pár výjimečných Čechů situaci nezvrátí.

a proc by melo Cesko dohanet Nemecko ?

My snad zavodime ? V nekterych kriteriich stejne na ne nemame. Treba v poctu zabitych lidi, v poctu vyvolanych valek, v poctu mesit.

Re: a proc by melo Cesko dohanet Nemecko ?

Tenhle příspěvek se mi líbí.

Jeden podstatný důvod v článku nebyl zmíněn.

Zásahy ČNB proti kurzu CZK/EUR.

Intervence ČNB jsou tím, co z ČR dělá jen republiku s levnou pracovní silou.

S tímto zločinným experimentem by měla okamžitě skončit a členové bankovní rady, kteří pro zavedení intervencí hlasovali, by měli být souzeni.

Především je nutné donutit zaměstnavatele

chovat se v rámci , který vytyčila EU. V Itálii, Španělsku, Portugalsku, Bulharsku a Rumunsku je spousta nezaměstnaných, u nás jsou pracovní místa. Takže by se měl zakázat dovoz pracovních sil ze zemí mimo EU a občané EU by měli dostávat takové platy, aby se jim vyplatilo jít za prací do jiného státu EU.

banksteři musejí uvolnit Kč,jinak se nehneme!

Všechna tato čísla jsou úplně nanic,protože jsou zkreslená zásahy ČNB.Přijďte s tím rok po opuštění regulace měny.

Nechci dohnat Německo ve Čmoudech,Vy ano?

Samozřejmě změny jsou potřebné,pan Babiš ustál jako odborník ekonomiku,kterou neumětelové Kalous a spol.zařízli.

Takže pokud budeme mít na důležité věci odborníky,půjde to.

Re: banksteři musejí uvolnit Kč,jinak se nehneme!

Kalousek sliboval, že se do roku 2030 dostaneme na úroveň Německa. Ono to spíš bude tak, že Německo se do roku 2030 dostane na naši úroveň, tedy za předpokladu, že se nedostane k moci a zejména k řízení ekonomiky Kalousek!

odvod divident je 10x vyšší, než je

Jednoduše, ČSOB, KB oficiálně vydělali každá 15 mld Kč, tj cca 550 mil EUR. Ale každá má nadiktováno poslat matce 2-3 mld EUR + ty dividendy. To jsou ty transferové ceny. Mobilní operátoři to samé.. A kolik platí naši dodavatelé přímo Kauflandu v Německu (a další řetězce to samé), nemá cenu ani rozebírat. Protože mít při obratu 48 mld (maloobchodní řetězec s jídlem) zisk údajně 1% a ceny mít o 50% vyšší než v Německu.... No jasně regálovné a další marketingové poplatky se platí holt přímo do zahraničí. Odhad tohoto je přes 500 mld Kč ročně. Slováci toto ocenili speciální daní, na kterou dokonce musíte složit kauci u finančního úřadu, jinak zahraniční transfer nehrozí a zabaví platbu.

Zapomeňte na německé platy, proboha.

Mánie, srovnávat se s vyspělými zeměmi západu, je děsuplná. Etalonem jsou pro nás země jako Maďarsko, Slovensko, Chorvatsko, možná Polsko. Ale špička světa ? Odbory mohou sice svým křikem a vyhrožováním, stejně jako neúčelným navyšovánímí mzdové hladiny ve státní správě něčeho dosáhnout, ale důsledkem bude růst cen a nakonec nula od nuly pojde. Těžko může našinec toužit po platech v Německu, když má 3x nižší životní náklady, těžko může něčeho takového dosáhnout po dlouhodobých destruktivních vládách ČSSD, která se snaží zajistit práci jen těm svým voličům, tedy nekvalifikované a línější pracovní síle v montovnách. Země lokajů nikdy nebude konkurovat světové extratřídě.

Re: Zapomeňte na německé platy, proboha.

Ona to nebyla jen ČSSD, nezapomeňte na vládu "rozpočtové odpovědnosti", která poslala ekonomiku ČR na úroveň středoafrických států.

Re: Zapomeňte na německé platy, proboha.

Nechci se porovnávat např. s Polskem, Bulharskem či Rumunskem, přece již za CK Rakouska - Uherska, byla naše země, vyspělá a za 1, republiky byla daleko před těmito státy ! Dnes se stala z ČR obyčejná kolonie, takový " EKONOMICKÝ PROTEKTORÁT ZÁPADU A AMERIKY "

Mladí, máte to v perdeli! ;-))

Musely by se otevřít podmínky pro drobné podnikání, nedusit byrokracií a daněmi začínající v podnikání. Také školství stojí za starou belu, protože vyučující zajímá vše možné i nemožné, jen ne reálný svět, takže ani děcka nepřipraví na realitu života. Namísto keců dětem o potřebě láskopravdy se raději věnovat praktickému výcviku, aby děcko pochopilo, že z práce bolí ruce a záda a ze studia hlava. Děcká práva jsou snůškou nesmyslů, které rozvojový svět vůbec nerespektuje, takže České děti jsou znevýhodněny nepoznáním co je v životě čeká, když dnes facku od fotra mohou považovat za útlak.

Blbý to maj starobní důchodci. Ti aby šli znovu makat, protože kdo jim přidá důchodu? Tak šťastnou cestu do práce důchodci! ;-))

REALITA !

70 % lidí si říká, " kdybych měl těch 11 654 OJRO " !

Základy pokládal Klaus

Vše co se dělo v 90. letech zapomenuto, odpuštěno. To je příčina pláče a skřípění zubů.

Re: Základy pokládal Klaus

To je velká pravda. Klaus, nejenže rozbil společný československý stát v rozporu s tehdy platným ústavním zákonem č. 327/1991 sb., ale i založil generaci zlodějů a podvodníků, kterým svou politikou umožnil rozkrást, co se dalo. Před svým odchodem z politiky je ještě amnestoval, pokud byli odsouzeni či souzeni.. Je to prostě vedle Edvarda Beneše druhý největší vlastizrádce.

Re: Základy pokládal Klaus

Stát rozbili úmyslně či neschopností Havel s Čarnogurským..

Klaus nás jen zachránil před "jugoslávií"..

Co je třeba

K tomu, abychom v nějakém delším časovém horizontu dohnali nejen Německo je nutno učinit mnoho věcí. Především je nutno zrušit ústavu a vypracovat a schválit novou. Změnit politický systém a začít zavádět skutečnou zastupitelskou demokracii a to švýcarského typu. Zrušit volební zákony pro volby do zastupitelstev krajů, měst a obcí a změnit volební systém na obecně většinový, dvoukolový, takový, jako máme u voleb do senátu. Zrušit bez náhrady poslaneckou sněmovnu a její pravomoci přenést na senát. Zrušit systém volné soutěže politických stran a jako zástupce občanů v zákonodárných sborech a vládě volit konkrétní fyzické osoby přímo. Zvýšit pravomoci přímo voleného prezidenta. Toto jen na začátek. Dále, zavést ryze občanský stát, kde všichni občané mají zcela stejná práva, ale i povinnosti. V oficiálním dokumentu definovat výčet občanských povinností a občanských práv. V ústavě uvést, že všichni

Re: Co je třeba

občané bez výjimky si musí plnit své občanské povinnosti a jen ti občané kteří si je plní jsou obdařeni občanskými právy. V občanském státě je totiž prvořadé občanství a nějaké iluzorní národnosti jsou věcí podružnou a nezajímavou. Zrušit financování t.zv. neziskových organizací ze státního rozpočtu. Zvýšit pravomoci přímo voleného prezidenta. Zrušit financování politických stran a hnutí ze státního rozpočtu, stejně jako i jiných občanských spolků. Provést zásadní a skutečnou reformu státní správy a samosprávy např. podle té, jakou před časem uskutečnili na Novém Zélandu - # http://www.mises.cz/clanky/zmensovanie-ulohy-statu-lekcie-z-noveho-zelandu-328.aspx. Vypracovat a schválit dobrý zákon o obecném referendu a uvést jej v ústavě nejen jako odkaz. V tomto zákoně nediktovat žádné hranice proto, aby referendum bylo platné. Výsledky referenda uzákonit jako obecně platné pro všechny občany i p

Re: Co je třeba

pro politické strany, hnutí a jiné občanské spolky.Zrušit veškeré dotace a bobídky státu firmám. Zrušit příspěvky v nezaměstnanosti zdravým lidem Nezaměstnanost je u nás pouhou socanskou iluzí, firmy nemohou sehnat pracovníky, ani nekvalifikované.. To je jen základní výčet. Hlavně je třeba vystoupit z EU po vzoru Velké Británie. Tato se stejně časem rozpadne, tak nač otálet? Pokud toto všechno a mnoho ještě jiného neuděláme, Německo nikdy nedoženeme.

Re: Co je třeba

Nezlobte se, ale to jsou blaboly co tady pisete. Zmenou poitickeho systemu to neni a nebude. Je videt, ze ekonomice vubec nerozumite. Podivejte se na rust Ciny a zadnou primou demokracii ani zadnou jinou tam nemaji. Nejvetsi problem byl identifikovan v clanku a v jednom v prispevku diskuse: Ceska ekonomika je ovladana ze zahranici. Tech 5% ceskeho HDP, ktery se odvadi na dividendach je ve skutecnosti daleko daleko vyssi, kdyz se k tomu pripocitaji transferove ceny a dalsi strategie prelevani zisku, ktere se tezko dokazuji. Produktivita prace se musi merit ve vztahu ke mzdam a takova ja potom v ceskem prumyslu vyssi nez v Nemecku. Dale je nutne si uvedomit, ze Polsko ci Slovensko zacinaly z nizsiho zakladu, takze ten rust je rychlejsi. Cesko dnes plati za "trh bez privlastku", zpackany danovy system, ve kterem soukromnici prakticky dane neplati - k rychlejsimu rustu to ale ocividne nevede, obrovskou korupci a bordel a rozprodej vseho, vcetne prirodnich zdroju. Nemecko ma strategickou pr

Re: Co je třeba

Nemecko ma strategickou prumyslovou politiku. Cesko zadnou mimo nabizeni pobidek. Nemecko nemame sanci dohnat ani za nekolik generaci. Neni zkratka sance a je nutne si to realisticky priznat, ze Nemci byli, jsou a budou lepsi.

Re: Co je třeba

Němci nebyli, nejsou a nebudou lepší.Mají jen jednu výhodu. Prostě nebyli nuceni projít 41 lety socialismem a jejich systému je socialismus cizí. U nás je pravý opak. Socialismem jsme si prošli se všemi důsledky a máme jej tu stále, pouze "obohacený" prvky anarchie. Žádnou demokracii. K tomu, aby demokracie mohla být parlamentní totiž zdaleka nestačí existence parlamentu. To bychom si měli uvědomit. A co se týče produktivity práce? Ta se neměří v poměru ke mzdám. Produktivita práce se měří kvalitou a množstvím odvedené práce vzhledem k času, po který je vykonávána. Pokud tedy během 8 hod pracovní doby je skutečně vykonávána práce cca 4 hod (u nás je to méně), je produktivita práce nízká a závislost na mzdách je zde jen taková, že lidé jsou placeni za nevykonanou práci. Zejména je to vidět a projevuje se tam, kde jsou lidé plceni hodinovou a nebo tarifní mzdou. V případě mzdy úkolové tak velké rozdíly nejsou. Prostě jsme si, my lidé, za dobu socialismu zvykli být placeni za přítomnost

Re: Co je třeba

Nezlobte se, ale poněkud si odporujete. Pokud srovnáváte Polsko a Slovensko s námi a vedle toho mluvíte o Číně, je nutno si uvědomit, že Čína začínala vedle Slovenska a Polska, ale i ČSFR a ČR od klasické nuly. V době, kdy Čína začínala růst, jsme my, Slováci či Poláci byli již dále. Čína vyrostla na extenzivním rozvoji zejména proto, že na trhu práce bylo velmi mnoho Číňanů nucených pracovat. Nemuseli tam nikdy platit všelijaké národnostní menšiny práce se štítící. Ti buď pracovali za velmi nízké mzdy a nebo byli zavření, kde pracovali zadarmo. A o tom to je.