Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Kašparová 4.10.2020 14:07

Platón? Zajímavé, dosud jsem žila v představě bludné jakési, že s kažení mládeže byl obviněn Sokrates...

S. Rádl 30.9.2020 9:34

V mládí jsem vrcholově sportoval a vámi doporučené aktivity jsem ještě řadu let prováděl. Jednou pochopíte, že se s kloubními potížemi špatně běhá (nejen 10 km), nebo že po některých lécích přiberete. A ač nekuřák, téměř abstinent cvičící každoneně svou sestavu, covid nepodceňuji a patřím mezi vámi odhalené hlupáky.

I když si myslím, že vaše argumentace je spíše k pláči než komická, neoznačuji vás za hlupáka. Třeba něčemu opravdu rozumíte...

S. Rádl 30.9.2020 10:25

Patří pod příspěvek p. Franka.

M. Frank 6.10.2020 20:12

Prosím vysvětlete mi, jak se člověk, který nežije jako prase dostane ke kloubním potížím? Znáte nějakého ortopeda? Pokud ano, on vám to vysvětlí. Žádná nemoc krom genetických (což je desetitisícina případů) nevzniká jen tak. To že velké množství lidí žije jako dobytek, je neospravedlňuje k omezování těch, co žijí jako lidé. To neokecáte.

M. Frank 29.9.2020 19:27

Argumentace autora je komická. Podle něj když rouška chrání, je stačí k tomu, aby jí mohla vláda nařídit. Ale to je blbost! Před koronavirem chrání spolehlivě i každodenní otužování v ledové vodě, každodenní desetikilometrový běh, abstinence a nekuřáctví, spánek alespoň 7 hodin, také zbavení otylosti. To vše mnohonásobně lépe, než rouška! Proto je legitimní protestovat proti rouškám, dokud vláda nenařídí lidem otužování, běhání, zkrátka zdravý životní styl. Proč by lidé, kteří jsou zdraví, měli nosit roušku jenom proto, že ve společnosti žijí hlupáci, kteří si svou leností a obžérstvím, zničili imunitu?

S. Tomáš 29.9.2020 6:54

Uslintaní cynici, co rádi křičí a prskají, mají radost, že umírají hlavně staří lidé.

P. Čech 29.9.2020 13:57

Chudáku, nic nechápete!

P. Čech 28.9.2020 18:23

Zatím ještě nikdo jednoznačně a nezpochybnitelně neprokázal, že textilní rouška s jedinou výjimkou (nanorouška) chrání proti virům, koronaviry nevyjímaje. Viry jsou totiž tak malé, že jen "díry" mezi textilníi vlákny jsou 10x větší. Roušky mohou chránit před bakteriemi, nikoliv před viry. Nerozumně a hloupě jednají t.zv. odborníci, kteří jen tvrdí, aniž by něco prokázali. Celé konání v této věci a to nejen vlády je zmatečné a nesmyslné. Pokud je přesvědčena, že roušky proti virům pomohou, měla by nařídit jejich nošení bez výjimky. Zatím musíme roušky nosit v autobusech, ale řidiči mají výjimku. Na jaře jsme nemohli cestovat do ciziny, ale pendleři měli výjimku. Je třeba si uvědomit, že jakákoliv výjimka devastuje dobrý úmysl. Když tedy roušky, potom všichni a všude. Když omezení cestování přes hranice, potom pro všechny, i pro pendlery a politiky. Jinak se všechny tyto tanečky stávají směšnými. Zde totiž nemůže platit systém "chytré" horákyně, jinak zvláště u nás obvyklý všude.

S. Rádl 30.9.2020 9:28

Kdybyste chtěl (číst snad umíte), tak si ty práce určitě najdete, možná i v češtině. Asi nechápete, že hlavní funkcí roušek je nepropustit kapénky, které obsahují virové částice, ne viry samotné. I v nanotextiliích jsou některé otvory větší než je velikost viru, ale samozřejmě pravděpodobnost průniku smotné virové částice je zřejmě o několik řádů menší a hrozí spíše průnik okolo nanoroušky.

J. Paleček 4.10.2020 23:20

R^R^R^