Libor Ulovec zamířil do právní firmy bnt – pravda & partner

Advokát Libor Ulovec opustil britskou advokátní kancelář Seddons, jež v současnosti prochází změnami.

Advokát Libor Ulovec, donedávna společník menší, původem britské advokátní kanceláře Seddons, změnil působiště. Od začátku května nastoupil na pozici senior associate v právní firmě bnt – pravda & partner. Ta kromě Česka působí na Slovensku, v Maďarsku, na Ukrajině, v Bělorusku, Německu, Polsku a v pobaltských státech.

Ulovec (40) v roce 1995 vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. Zaměřuje se na obchodní právo, právo společností, právo nemovitostí a správní řízení spolu s řízením před soudy. Ve volném čase se věnuje rodině, amatérskému divadlu, plavání a pěší turistice. Co bylo důvodem změny v jeho kariéře, není zřejmé.

Advokátní kancelář Seddons, z níž Ulovec odešel, v současnosti prochází změnami. Dosavadní Seddons v.o.s. byla na konci dubna změněna na Liquidize v.o.s. A změnil se i předmět jejího podnikání. Tím je namísto původního „výkonu advokacie“ „pronájem nemovitostí, bytů a nebytových prostor“. Jan Kodádek z advokátní kanceláře Seddons zdůvodnil toto rozhodnutí ČESKÉ POZICI následovně: „Předmět podnikání Liquidize byl zvolen s ohledem na co nejjednodušší registraci v obchodním rejstříku. Její činnost bude utlumena a měla by pouze vypořádat existující závazky a pohledávky.“

V nejbližších dnech má být dle Kodádka do obchodního rejstříku zapsána společnost Seddons s.r.o., jejíž právníci se budou nadále věnovat advokacii. „Současný tým Seddons bude dále pod pozměněnou hlavičkou působit v Praze. V zásadě tedy jde pouze o změnu právní formy.“ Důvodem rozhodnutí podle něho bylo, že forma společnosti s ručením omezením je výhodnější pro společníky.

Společníky „nové“ právní firmy mají zůstat britský právník Anthony Maurice Seddon a Martina Szwarcová. Podle Kodádka je v současném týmu Seddonsu celkem devět lidí. Seddonovo jméno zmínil před třemi lety týdeník Ekonom mimo jiné v souvislosti s vlastnictvím domů na Václavském náměstí v Praze.