Diskuse k článku

Letošní předávání Oscarů: Hollywood na vlně nároků politiky identit

Patří ke klišé, že „politika do sportu nepatří“. A říká se to i o filmovém umění. Není to pravda, politika se s filmem prolíná odjakživa. Líbí se to divákovi? Mizerná sledovanost letošních Oscarů o tom hodně napovídá.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
F. Kusák 24.5.2021 11:40

No řekl bych, že film je hlavně zábava. A zábava musí být také dobře, profesionálně a inteligentně provedená. Pokud toto poslání filmové a televizní tvorby poruším, pak na to doplatím. Že i americké menšiny mají uvnitř své většiny, je velmi důležité. Průměrný Afroameričan nebo Hispánec sleduje všechno ostatní jen ne rasově vyváženou tvorbu. On se totiž chce po tvrdé práci bavit. Bohužel, i já jsem na různé festivalové a cenami ověnčené filmy zanevřel. Oni obvykle nestojí za nic a vznikají dost často jen na základě jakýchsi grantů, které jsou přidělovány bůhví proč. Samozřejmě, že je mnoho výjimek, které festivalovou posedlostí trpí. Tak sledujme jiná hodnocení, nalezneme je bez problému na internetu.

D. Šumová 23.5.2021 5:52

Je toto článek vůbec o letošních Oscarech??? Je to jen dlouhé a jalové plácání o ničem. Proč naplno neřeknete, že Oscaři letos prostě propadli u lidí, protože většina (a ta zde rozhoduje) skutečně neslyší na nesmysly o padesáti pohlavích, genderovské rovnosti a udílení cen podle barvy kůže. To je celé, a je správné, že to dala znát na sledovanosti. Já se taky přestala rychle koukat. Jsem zvědavá, jak dlouho tyhle bláboly ve společnosti, která stojí na vydělávání peněz, vydrží. Jestlipak menšiny dokážou odvést státu tolik daní, co většina, a ještě při tom řečnit? Zatím jen řeční a zastrašují, ale i mlčící většina se jednou může naštvat...