Lesy ČR si na nového šéfa počkají. Možná bude až po volbách.

Z vládních kruhů získala ČESKÁ POZICE informaci, že nového šéfa Lesů ČR vybere až premiér, který nastoupí po Petru Nečasovi.

Ministr zemědělství Petr Bendl zrušil výběrové řízení na generálního ředitele Lesů ČR. foto: © ČTKČeská pozice

Ministr zemědělství Petr Bendl zrušil výběrové řízení na generálního ředitele Lesů ČR.

Překvapivé vyústění má výběrové řízení na generálního ředitele státního podniku Lesy ČR – ministr zemědělství Petr Bendl se rozhodl je zrušit. „Prostě jsem nebyl přesvědčený o tom, že to, co nakonec výběrová komise vybrala, že někdo z nich může být generálním ředitelem,“ řekl ministr České televizi.

Podle informací ČESKÉ POZICE se však výběr neoddálil, protože by kandidáti nebyli vhodní, ale kvůli premiéru Petru Nečasovi. Ten si údajně vymínil o šéfovi Lesů ČR sám rozhodnout, ale žádný z uchazečů, zřejmě z politických důvodů, mu prý nevyhovoval.

O průběhu komplikovaného výběru nového šéfa podniku, který hospodaří s mnohamiliardovým majetkem, psala ČESKÁ POZICE naposledy na začátku února. Podle našich tehdejších informací se do užšího výběru dostalo pět uchazečů: Jiří Červenka, Michal Gaube, Miloš Pochobradský, Daniel Szórád a Josef Vojáček.

Původně měl ministr Bendl oznámit jméno nového ředitele Lesů ČR na konci ledna, tento termín však nedodržel. Předchozí šéf Svatopluk Sýkora rezignoval na konci loňského listopadu a řízením firmy je od té doby pověřen finanční ředitel Michal Gaube.

Hlavním sdělením aktuálního Bendlova rozhodnutí je, že nový generální ředitel Lesů ČR zřejmě jen tak vybrán nebude. Z vládních kruhů ČESKÁ POZICE získala informaci, že nového šéfa vybere až premiér, který nastoupí po Petru Nečasovi. Takže se může stát, že Michal Gaube bude v čele Lesů ČR minimálně do parlamentních voleb v roce 2014.

S přispěním Istvána Léko.

Počet příspěvků: 1, poslední 13.3.2013 09:47 Zobrazuji posledních 1 příspěvků.