Diskuse k článku

Léčebný účinek kauzy Čapí hnízdo: Změna žádostí o dotace

Hlavní ponaučení z kauzy Čapí hnízdo je jasné: řídící orgán poskytovatele nepostupoval v souladu s pravidly pro posuzování a výběr žádostí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Dorotík 26.10.2019 14:03

Čapí hnízdo je jednoznačně politická kauza. Jejím primárním cílem bylo ovlivňovat svobodnou politickou soutěž a likvidovat úspěšného politického soupeře ("muž s brašnou na kole nesmí projet") .

Politické pozadí celé kauzy ale také dokazuje skutečnost, že byť byla stažena a k soudu jako taková nepůjde (dnešní hlavní aktéři jsou takto očištěni), přesto se nikdo nezabýval, nezabývá a neřeší věcně příslušné odpovědné orgány a osoby na straně poskytovatele dotace (za celou dobu se neobjevilo vůbec, ani náznak).

Je zřejmé, že žadatel v podané žádosti o dotaci uvedl informace, které byly minimálně sporné ..... . Další věcí je, jak byly podmínky pro poskytnutí dotace hned na počátku poskytovatelem dotace nastavené.

Ale ať bylo tak nebo tak, v každém případě měly orgány a především konkrétní odpovědné osoby v žádosti uvedené informace ověřit, na případné nesrovnalosti, doložit, vyhodnotit a řádně rozhodnout o neposkytnutí dotace žadateli. Je to jednoznačně jejich kompetence a hlavně odpovědnost za naklád

V. Dorotík 26.10.2019 14:06

Pokračování.

Je to jednoznačně jejich kompetence a hlavně odpovědnost za nakládání s dotačními a národními finančním prostředky.

M. Kozák 24.10.2019 22:47

No , léčebný, ani se mi to nezdá. Spíše bych to nazval smrtící. Díky této politické objednávce jakéhosi anonyma se splnilo jediné a to znepříjemnit život těm obviněným a za to by měl nést někdo odpovědnost. Ale za to tato sviňárna přinesla jednu negativní skutečnost a to zpřísněni podmínek, čili větší podíl buzerace, což mnohé odradí a další ty nové podmínky nesplní. Výsledek dostaneme méně, platit budeme více, na co si může takový papaláš z Brusele přát?!?

J. Chaloupka 24.10.2019 2:57

To. KDO dotaci schválil a následně kontroloval, se asi nikdy nedozvíme.