Ladislav Bátora se vrací: Bude na MŠMT Dobešovým poradcem na 0,1 úvazku

Kontroverzní úředník, kvůli němuž se stávkovalo i na vládě, začne na ministerstvu školství radit od 1. listopadu.

Ladislav Bátora pracoval pro ministerstvo školství postupně jako poradce, pak personální ředitel a naposledy coby zástupce vrchní ředitelky kabinetu ministra Josefa Dobeše. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ladislav Bátora pracoval pro ministerstvo školství postupně jako poradce, pak personální ředitel a naposledy coby zástupce vrchní ředitelky kabinetu ministra Josefa Dobeše. | foto: © ČESKÁ POZICE, Martin RychlíkČeská pozice
Ladislav Bátora pracoval pro ministerstvo školství postupně jako poradce, pak personální ředitel a naposledy coby zástupce vrchní ředitelky kabinetu ministra Josefa Dobeše.

Začne snad nové kolo protestů a vládních tahanic? Kontroverzní úředník Ladislav Bátora, jenž před časem ohlásil s velkou pompou na zvláštní tiskové konferenci odchod z ministerstva školství, totiž v Dobešově úřadu zůstává. Podle informací ČESKÉ POZICE přijal nabídku ministra Josefa Dobeše, aby se stal jeho poradcem na desetinový úvazek.

„Tak jak nabídka zněla, tak jsem ji přijal – tedy poradce ministra na 0,1 pracovního úvazku s nástupem do (staro)nové funkce od zítřka, tedy od 1. listopadu,“ potvrdil dohodu ČESKÉ POZICI přímo Bátora, kolem jehož angažmá se strhly vládní obstrukce. Proti působení Bátory demonstrovaly nevládní organizace, opozice i koaliční strana TOP 09.

Dobešovo ministerstvo je v poslední době pod těžkým mediálním tlakem, který spustila nejen uhájená akreditace pro Univerzitu Jana Amose Komenského, ale i slova úřednice Marty Teplé o fanatismu ministrova záměru v oblasti vzdělávání dětí ze sociálně vyloučených lokalit. A potvrzené angažmá Bátory bude jistě další pernou zkouškou MŠMT.

Výběr článků ČESKÉ POZICE o Bátorově působení na MŠMT:

 

Počet příspěvků: 2, poslední 1.11.2011 12:00 Zobrazuji posledních 2 příspěvků.