Kubice zrušil post náměstku Čechovi

Po dvou měsících ve funkci vyměnil ministr vnitra kompletně vedení úřadu zděděné po svém předchůdci Radku Johnovi.

Na ministerstvu vnitra přišel o funkci poslední náměstek, který zbyl v úřadu ještě z dob šéfování Radka Johna z Věcí veřejných. Nynější ministr Jan Kubice zrušil dle Lidových novin místo náměstka pro mezinárodní vztahy Viktora Čecha. Oficiálně nechtěl resort změnu komentovat, bližší informace k reorganizaci prý poskytne v následujících dnech.

Čech byl zároveň policejním ombudsmanem. Dle listu není jisté, zda bude v této funkci pokračovat. Kubice mu údajně sice nabídl, že může zůstat, Čech se ale ještě nerozhodl.

Kubice nastoupil na ministerstvo koncem dubna a nejprve tvrdil, že výrazné změny nechystá. Téměř okamžitě ale odvolal náměstky Jaroslava Salivara a Jiřího France, důvodem byla neschopnost „vzájemné konstruktivní komunikace“. Poté skončil i náměstek ministra pro veřejnou správu František Vavera. V den, kdy se Kubice ujímal úřadu, odešel též Michal Moroz, náměstek pro strategie a koncepce.

Do nejvyššího vedení vnitra si Kubice vzal bývalého policistu Jaroslava Hrušku či exředitele odboru strukturálních fondů na ministerstvu vnitra Pavla Kryštofa.