Diskuse k článku

Kuberův plán nemá šanci. Odpůrci jej rozcupovali

Návrh nového šéfa Senátu Jaroslava Kubery zvýšit hranici pro vstup do sněmovny na deset procent u ostatních parlamentních stran tvrdě narazil. Podpořil by jej pouze premiér Andrej Babiš a jeho hnutí ANO. Experti navíc upozorňují, že zvýšení hranice na deset procent by mohlo být v rozporu s českou ústavou.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Tínek 18.12.2018 9:48

Pane Tománku

máte aspoň jediný argument, kterým byste podpořil své tvrzení že ",,, a nahnědlá SPD protiislámského populisty Tomia Okamury."... Kdo tady určuje, co je a co není nahnědlé? Co nám tady podsouváte něco, co nemá nic společného s realitou ? Nebo vás k tomu vedou nějaké tlaky ?

P. Čech 18.12.2018 12:35

Re: Pane Tománku

Co je a co není nahnědlé, populistické, rudé či modré určují politici politických stran a prodejní novináři (všichni). Jejich výplodů se chápou jejich ovčané a podle toho také vypadají i zdejší diskuse. Skutečnost, že populistické jsou naprosto všechny politické strany, ale i nutí v pravém významu tohoto pojmu jim zcela uniká. Ovšem není se co divit. Oni totiž nemyslí vlstním mozkem, myslí mozkem politických stran, do jejichž stád patří.

P. Čech 18.12.2018 7:40

Jak to vidím já.

Není to sice až tak hloupý nápad, nicméně jde o pokus zlepšit fungování poslanecké sněmovny a celého systému řízení státu. Je nutno si už konečně přiznat, že tři a více politických stran v poslanecké sněmovně jsou jen ke škodě a zásadním způsobem, povětšinou nepřekonatelně znemožňují efektivní řízení státu. Je to zcela jasně vidět na tom, že ani jedna vláda od roku 1993 normálním způsobem nevládla po celé volební období, téměř vždy jim byla vyslovena nedůvěra. Vlády nemají čas na plnění svého vládního programu a rozpadají se před jeho naplněním. Všechno je to důsledek existence čl. 5 ústavy, kdy politické strany, místo toho, aby se soustřeďovaly na prosperitu státu, neustále a všude pouze volně soutěží ve svém boji o moc mezi sebou. V konečném důsledku to vždy odnáší stát a jeho občané. Celý systém, založený na oné "volné soutěži" je nesmyslný a nefunkční zejména proto, že jde o opravdu "volnou soutěž", při níž je dovoleno vše. Není stanovena žádná hranice, kde volná soutěž již nesmí

P. Čech 18.12.2018 7:48

Re: Jak to vidím já.

probíhat (poslanecká sněmovna, senát, Úřad vlády a vládní zasedání, kancelář prezidenta a pod), aby nenarušovala normální fungování moci zákonodárné a výkonné. Kuberovi rozcupovali plán? Je nutno vidět, kdo konkrétně mu je rozcupoval. Byli to zejména politici politických stran, které ve volbách dosahují méně než 10% hlasů a nic nenasvědčuje tomu, že by se jejich situace měla zlepšovat. Jde o TOP 09, KDUČSL, ČSSD, STAN a KSČM. Tyto strany, snad s výjimkou KSČM ke škodě věci, jsou v příštích volbách odsouzeny již nyní k odchodu ze sněmovny a stanovení 10% hranice je pro ně nepřekonatelný problém. Je zde jasně vidět, že jim nejde o efektivitu řízení státu, ale jen o jejich vlastní prospěch. Ostatně, není se čemu divit. Celý náš politický systém je založen na prospěchu politických stran a nikoliv prospěchu občanů.

D. Šumová 18.12.2018 23:25

Re: Jak to vidím já.

Vidím to úplně stejně jako zde pan Petr Čech. Není k tomu moc co dodat. Škoda, že to Kuberovi nepřijmou, vždycky jsem si myslela, že je sice jak tovární komín stran kouření, ale v Teplicích vydržel v tamních poměrech obdivuhodně dlouho bez skandálů. Takových moc ODS nemá. A teď jsem se jen ujistila, že můj názor je správný. Jenže to víte, kapři si sami rybník nevypustí a tady hlídají výpusť ti, které by to spláchlo.