Diskuse k článku

Proč nebyl uzavřen vzdušný prostor?

Podrobnosti spojené se sestřelením malajsijského Boeingu 777 se nejspíše nikdy nedozvíme. Až dosud si mnozí mysleli, že konfrontace na východě Ukrajiny zůstane lokálním konfliktem, ale současné události jej již přesahují. Do Evropy se vrátila historie.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Bob Senior

Re: komu prospělo sestřelení MH17?

Pane Křivane a to se domníváte,že ten velitel domobrany musí být špatný člověk.Jen pochopil,že byl oklamán a třeba v tu chníli netušik,že se vše sběhlo tak jak jsem v tom svém odhadu uváděl.Já ty obyčejné lidi,kteří jsou ochotni položit život za to, co je podle jejich svědomí ideálem, neodsuzuji.Ale to platí i pro ty na druhé straně.Jistě jsou rozdíly,ale ty mnohdy vyplývají z pudu sebezáchovy,každý není hrdina.I Bible píše slova Ježíše "Nesuďte, abyste nebyli sami souzeni".Samozřejmě,že i na obou stranách se připletou do vřavy grázlové.,aby urvaki vše co se dá.Já ale musím tvrdě odsuzovat kremelské mocipány,kteří po staletí vnucují své zájmy každému,kdo je slabší než oni.Ale to bychom zase byli jinde.Jen dodám,že se divím těm,kteří hájí zájmy cizích mocipánů proti zájmům vlastní země!Hezký víkend.

0/0
25.7.2014 20:20
Foto

Bob Senior

Re: vzdušný prostor

Pane Křivane domníval jsem se,že po Vašem sdělení o tom,že zde na ČP je vedena diskuze sice ostře,ale seriozně,že tomu tak je.Ale jen zírám.Doufám,že nepředpokládáte,že Vám mám k těm jednotlivým bodům uvádět svůj názor na skutečnost.Samozřejmě s uvedením konkretnějších faltů.nikoliv fabulací.

0/0
25.7.2014 19:47

J. Křivan

Re: komu prospělo sestřelení MH17?

Vážený Bobe, Vaše připomínka sice nemá nic společného s mým příspěvkem a přesto se k ní vyjádřím. Jako každý soudný člověk samozřejmě odsuzuji okrádání mrtvých, ale to je jiný příběh. Ukáži Vám na příkladě jak se manipuluje s fakty.

http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/novinarsky-hyenismus-a-tupost-zmanipulovaneho-davu/.

Pro rychlejší pochopení jsem použil článek z českých zdrojů a uvedené skutečnosti ověřil na dalších webovkách a sedí to. Na původním videu velitel domobrany ukazuje zástupcům OSBE plyšovou hračku z tragického letu MH17 a říká kdo jen tohle mohl udělat, potom se pokřižuje a hračku vrací na původní místo. Světový tisk však otiskl z videa jen jediný záběr s komentářem jak teroristé okrádají dětské oběti tragedie.

Co mi k tomu můžete říci?

0/0
25.7.2014 19:22
Foto

Bob Senior

Re: komu prospělo sestřelení MH17?

Pane Křlvane,po naší diskuzi na toto téma jste konstatoval,že můj odhad vypadá velmi pravděpodobně,pokud se neobjeví nové zprávy.A následně jste mne vyzval k diskuzi na ČP,kde se nové zprány měly objevit.Dnes v páteční odpoledne jsem zapnul počítač,abych se na ně podívat.A s úděsem jsem na domovské stránce Seznamu přečetl zpránu o tom hyenismu kohosi, kdo měl přístup do prostoru,ve kterém byly rozptýleny trosky sestřeleného ketadla a pozůstatky zavražděnýchJak tedy vyhodnotíte tuto situaci.Za to snad může Kyjev,nebo NATO?Kdo je tedy původcem oněch vražd a snaží se nejen maskovat důkazy o své vině na sestřelení civilního dopravního letadla,ale i sobě vlastním způsobem využít všeho co může.Teď už jen mlčky zírám nad těmi,kteří obhajují kremelské vládce,protože "co je moc je příliš"

0/0
25.7.2014 19:04

J. Křivan

doplněk komu prospělo sestřelení MH17?

Vždyť vlastně nevíme skutečné důvody proč odstoupil ukrajinský předseda vlády. Takhle voják z války neutíká.

0/0
25.7.2014 16:35

J. Křivan

komu prospělo sestřelení MH17?

Úmyslné sestřelení MH17 by prospělo jen té straně, která dokáže svět přesvědčit, o tom, že za to může ta druhá strana. Stále si myslím, že snad tolik cynismu nemá ani jedna strana. I když dosud nevyjasněná a na druhou kolej odsunutá otázka sniperů na Majdanu mne nutí k zamyšlení. I tady platí myšlenka Jana Schneidra z jeho dnešního článku "nedůstojné hrátky s prvním dojmem".

PS. Nejspíš se dříve či později, v zákulisí dohodnou, kdo to na sebe vezme jako politování hodný omyl.

0/0
25.7.2014 16:16

J. Kratochvíl

Re: Měl bych diskutovat nad článkem pana Jocha,

Nesouhlasím. Mám zcela jasný důkaz, že událost pádu tohoto letadla, ať už to udělal kdokoliv, nebyla náhoda. A kdo to mohl udělat záměrně, je silně napovídající... Shrňme fakta:

1) Zmizení dopravního letounu pro cca 300 pasažérů, u kterého se nenajdou jakékoliv důkazy o pádu. (fakt)

2) 4 měsíce od zmizení prvního letadla spadne letadlo stejné společnosti o stejné velikosti. (fakt)

3) V obou letech měl letět jeden člověk, který si na poslední chvíli změnil lety. (fakt)

4) V obou letech zahyne jednomu člověku příbuzný. (fakt)

5) Druhý let končí ve válečném konfliktu. (fakt) 6) Konec je připisován sestřelení první střelou z raketového systému, která kdy byla údajnými viníky vypuštěna. (To je fakt USA a oficiálních médií) Spojitost všech událostí je předpokládám jasná Pravděpodobnost je asi jako by stejný subjekt 6x vyhrál ve sportce. Věcný důkaz už pak jen slouží k přesnému vyšetření události. Ne k tomu, abych určil viníka.

0/0
24.7.2014 22:51

J. Křivan

Re: 5.konspirační důvod

Zatím jediné co USA tvrdí, ale nedokazují, je že raketa byla vystřelena z území "obsazeném" separatisty. Na základě toho považují již jisto jistě separatisty za viníky. Může mi tuhle konstrukci někdo, se základním právním vzděláním vysvětlit?

0/0
23.7.2014 11:40

J. Křivan

5.konspirační důvod

5. Ukrajinský režim, pod vlajkou domobrany přesunul protiletadlové rakety BUK na území obsazené separatisty. V tom chaosu se to klidně může stát. Náš, jejich je pojem v té situaci velmi relevantní. Dál už šlo všechno svojí cestou.

PS Ukrajinský prezident by měl vysvětlit, co myslel tím, když říkal, že pro separatisty má veliké překvapení, že se budou divit. Za pár dní se pak diví celý svět.

0/0
23.7.2014 10:58

Neumělá propaganda pana Šušlíka

http://ceskapozice.lidovky.cz/americky-precedent-lzi-sestreleni-iranskeho-airbusu-v-lete-1988-pbd-/tema.aspx?c=A140722_132719_pozice-tema_lube

Přemýšlím proč pan Tureček má potřebu ukázat na morální problémy Američanů. Asi se s tím na blízkém východě setkával častěji než my v Evropě. Co na to Vy pánové Machu, Šušlíku a Spol. Je pan Tureček komunista ? Nebo kouří hašiš nebo co že je tak pomýlený? Rád si poslechnu Vaši verzi. Dík.

0/0
23.7.2014 10:22

Pane Truhlíku co řeknete panu Tuřečkovi

http://ceskapozice.lidovky.cz/americky-precedent-lzi-sestreleni-iranskeho-airbusu-v-lete-1988-pbd-/tema.aspx?c=A140722_132719_pozice-tema_lube

Přemýšlím proč pan Tureček má potřebu ukázat na morální problémy Američanů. Asi se s tím na blízkém východě setkával častěji než my v Evropě. Co na to Vy pánové Machu, Šušlíku a Spol. Je pan Tureček komunista ? Nebo kouří hašiš nebo co že je tak pomýlený? Rád si poslechnu Vaši verzi. Dík.

0/0
23.7.2014 10:20
Foto

K79a29r11e43l 16V64y29š30a79t10a

Měl bych diskutovat nad článkem pana Jocha,

ale na takovou propagační slátaninu by to bylo "mlácení prázdné slámy". Spíš je zajímavější, jak je diskuze názorově vyhraněná, v podstatě zbytečně. Ještě nebyl podán věrohodný důkaz ani v tak základní otázce, byl letoun sestřelen? To se dá dost přesně zjistit ohledáním trosek a obětí. Každý výbuch nechá důkazy které nelze přehlédnout a zatajit. Výbuch mohl být při přímém zásahu, výbuchem v určité vzdálenosti a nebo, dosud to nikdo nevyvrátil, také odpálením nálože zevnitř. Teprve až bude jasné co bylo jako první příčina pádu se může pokračovat.

0/0
22.7.2014 16:30

J. Křivan

honem je třeba si přihodit polýnko

Velká Británie plánuje veřejné vyšetření okolností smrti bývalého příslušníka ruské FSB Alexandra Litviněnka. Sdělila to britská ministryně vnitra Teresa Mayová.

Litviněnko zemřel v Londýně v roce 2006 na otravu vzácným radioaktivním poloniem.

/

0/0
22.7.2014 15:01

J. Křivan

Re: Kdo má zájem ať si osvěží pokryteckou

Pane Cermane, rychle jsem pročetl. Poučení pro MH17. Každý bude do roztrhání těla bránit svojí verzi a pravdu se nedovíme, jak jsem očekával. Propagandisticky bude neštěstí využíváno bez ohledu na realitu. V tento okamžik Rusko mediálně tahá za kratší délku provazu.

PS. zajímavá je pasáž o sestřelení ruského civilního letadla ukrajinskou raketou 4. října 2001, necelý měsíc po dvojčatech v NY.

0/0
22.7.2014 14:19

R. Jackl

USA false flag!!

Rusko  se ptá USA na důkazy jejich obvinění:

RUSKO ŘÍKÁ, ŽE AMERICKÝ SATELITPROLÉTAL NAD MH17 ZROVNA, KDYŽ BYL SESTŘELEN…, což by mohlo poskytnout veškeré potřebné důkazy, které předvedou, kdo za to může – tak proč to

USA

nevysvětlily nebo nepředvedly?RUSKO ŽÁDÁ USA O DŮKAZY, ŽE TA RAKETA

BYLA VYPÁLENA Z OBLASTI DRŽENÉ REBELYRUSKO: NEEXISTUJE ŽÁDNÝ USA DŮKAZ,

ŽE BY RAKETA BYLA VYPÁLENA Z OBLASTI DRŽENÉ REBELYProč nebyly předloženy snímky z družic na zasedání RB OSN ??? Protože, to je stejná špinavost a false flag jao vsechno co bylo začalo Jugoslávie, 9/11,Afghanistán, Irák, Libyi, Syrii, Sudán, Egypt, a teď i Ukrajina!!

0/0
22.7.2014 12:02

Kdo má zájem ať si osvěží pokryteckou

komedii okolo Kal 007 jak ji v roce 2009 popsala paní Andrea Kostlánová, je to výživné čtení

http://kostlanova.blog.idnes.cz/c/100362/KAL-007vojenska-rosada-nad-Sachalinem-I.html

0/0
22.7.2014 8:09

J. Křivan

Re: Nepovídejte ...

Pane Šušlíku, já věřil, že dodáte tu správnou úvahu.

0/0
22.7.2014 8:02

L. Šušlík

Nepovídejte ...

Takže ... jak daleko je letadlo, které letí v 10.000 m na obzoru či mírně nad ním? Vy asi předpokládáte, že raketa z Buku zasáhla Boeing "v nadhlavníku", že ano? Což je nesprávná úvaha.

0/0
22.7.2014 6:49

L. Šušlík

pokračování ...

Dnes se zdá, že rychlá záchrana většiny námořníku z Kurska byla možná - kdyby se loď dostala do vertikální polohy, mohla by osádka jednoduše vylézt nad hladinu. Stačili by záchranáři s plazmovým hořákem. Od katastrofy Kurska se Američané s Rusy nebývale družili. Takže konspirujme ...

0/0
22.7.2014 6:44

L. Šušlík

Nemodelařím

RC modely nestavím a o "zpravodajské služby" se nezajímám. Podívejte se, kam až dovedl tento zájem pana Schneidera. Možná, že ve svém příštím článku bude vysvětlovat, že Američané na Měsíci vůbec nebyli. Zatímco Schneider vidí ve všem spiknutí někoho mocného/mocných a hledá snadné vysvětlení, odpovídající jeho vidění světa/víře, já "věřím" v sílu konání svobodného individua, v jeho moudrost a zároveň v jeho stupiditu. Kdyby Schneider podrobně sledoval produkci ruských medializátorů, v prvé řadě by pochyboval o věrohodnosti zpráv "sdělanych v Rassíi", nikoli těch "made in Ukraine". Mám-li se v myšlenkách ohlédnout, ... na počátku Putinova prezidentství byl malér s ponorkou Kursk. Jak víte, byla tato ponorka vyzdvižena nad hladinu a odvezena do suchého doku, když jí byla předtím ještě v moři diamantovým lanem odřezána příď s torpédy. Ta byla ponechána na místě katastrofy. Po vyzdvižení však byly na pravém bortu stále viditelné stopy po vniknutí cizího torpéda. Dnes se zdá, že rychlá zách

0/0
22.7.2014 6:42

Vážený pane Šušlíku, smekám před Vámi jste

vskutku zručný diskutér. Přesto považuji celou tuto diskuzi za excelentní intelektuální onanii pražských kavárenských povalečů, která nemůže vést k žádnému výsledku. Důvody jsou v tom že zákonitosti práce tajných služeb jsou v čase neměnné. Myšlení špiónů je stále stejné. Myšlení politiků taktéž. V myšlenkách jsem se vrátil do roku 1983 a Kal 007

Informační způsob prezentace neštěstí byl stejný jako dnes. Hra kočky s myší, blafování a hlavně neprozradit naše karty. Hajzlovství amerických i ruských špiónů a politiků je stejné. Po 30 letech Rusové činnost ruské protivzdušné obrany odtajnili. Odtajnily USA činnost jejich RC - 135? Co mi k tomu řeknete pane Šušlíku?

0/0
22.7.2014 5:50

J. Křivan

Re: Zajímavé ...

Pane Šušlíku, Vám nejspíš chybí elementární znalosti fyziky.

0/0
21.7.2014 23:44

L. Šušlík

Zajímavé ...

Pane Křivane, to jste vypočítal sám, nebo jste si to někde přečetl? Jak víte, kde se nacházelo letadlo v době výbuchu?

0/0
21.7.2014 23:35

J. Křivan

Re: Nikoli, platí KK zákon

Pana Šušlík, jenže šídlo už bylo z pytle venku. Tohle neskousla ani EU. Proto ta zpátečka. Co to je za termín? "Ukrajinci jsou jedním národem ve smyslu národa politického". Tohle zkuste nějak rozklíčovat. Tam někde je hranice fašizmu.

0/0
21.7.2014 23:03

J. Křivan

vloudila se chyba

Pane Šušlíku, nevěřte všemu co píší na Ukrajině. Pokud by raketa byla vystřelena podle zdroje z okraje obce Snižne, nemohly by trosky letadla dopadnout v sousedním městečku Torez kam dopadly. To je při rychlosti 900 km/hod a výšce letadla 10 km v době snad sestřelení nereálné. Takže nejspíš dezinformace.

0/0
21.7.2014 22:25

J. Křivan

Re: Málo hledáte

Pane Šušlíku, nevěřte všemu co píší na Ukrajině. Pokud by raketa byla vystřelena podle zdroje z okraje obce Snižne, nemohly by trosky letadla dopadnout v sousedním městečku Torez kam dopadly. To je při rychlosti 900 km/hod a výšce letadla 10 km v době snad sestřelení reálné. Takže nejspíš dezinformace.

0/0
21.7.2014 22:03

L. Šušlík

Odkaz: Echo Moskvy - Julia Latynina

http://www.echo.msk.ru/programs/code/1362312-echo/#element-text

0/0
21.7.2014 21:49

L. Šušlík

Nikoli, platí KK zákon

Pane Křivane, dobrý večer. Stále to pletete. Nyní platí Kolesničenkův-Kivalovův zákon, jehož zrušení Turčynov vetoval. Vaše umanutost zřejmě koření v neznalosti poměrů v této zemi. Nešiřte putinskou propagandu. Ukrajinci jsou jedním národem ve smyslu národa politického. Ani ukrajinští nacionalisté nikomu neupírají jazyková práva, jen nevidí důvod, proč by měla být ruština na Ukrajině privilegovaná - přesně k tomu totiž v praxi vedl KK-zákon. Ruština má na Ukrajině silné postavení už proto, že je to "větší kultura" (nikoli vyšší).

0/0
21.7.2014 21:44

L. Šušlík

Málo hledáte

Kouřový sloupec odpálené rakety byl zachycen: http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/280805-sekundy-pred-katastrofou-snimek-udajne-zachycuje-stopu-po-odpaleni-rakety/

0/0
21.7.2014 21:35

J. Křivan

Tak jak je to s tou ruštinou na Ukrajině?

Pane Šušlíku stále mi dlužíte odpověď ohledně práv na používání ruštiny na Ukrajině, která Vy považujete na rozdíl ode mne za dostačující, když vycházíte z toho, že nyní platí na Ukrajině ústava z dob SSSR.

Připomínám, že v rámci ústavy SSSR bylo definováno používání ruštiny jako základního jazyka a práva jednotlivých republik na svůj vlastní jazyk. Tohle právo bylo zahrnuto do jejich republikových ústav, Právo na používání ruštiny již v republikových ústavách bylo řešeno již jen okrajově nebo vůbec. Po rozpadu SSSR proto používání ruštiny zůstalo jen na okleštěné úrovni republikových ústav. Tak nepleťte čtenářům hlavu o zachování práv rusko jazyčné menšiny na Ukrajině. Navíc určitě víte, že současné de facto západo-ukrajinské vedení Ukrajiny bez ohledu na realitu prosazuje jako cíl " jeden národ, jeden jazyk".

PS Těch obyvatel používajících ruštinu jako mateřský jazyk je zhruba 14 milionů, což je více než mělo v minulosti Československo, ve kterém si čeština a slovenština byly rovny.

0/0
21.7.2014 21:31