Diskuse k článku

Koronavirová pandemie: Složitý problém, který nelze zúžit na hru čísel

Západní civilizace dospěla na scestí. Zdravá společnost by se snažila využít všech možností, ale uvědomovala by si limity – lze zachránit každý lidský život, ale všechny nikoli. A u některých by zvažovala, zda náklady na záchranu nejsou příliš vysoké.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
A. Poláková 10.11.2020 16:30

Když připomínáte Sofiinu volbu, těžko z toho vynechat Mengeleho.

J. Ráž 10.11.2020 15:52

To, čemu se říká Sophiina volba, je už v několika nemocnicích na pořadu dne a další to čeká. Jen jde o to nastavit správné parametry, kdo bude mít přednost.

A Mengeleho do toho netahejte, neb naprostá většina lékařů, kteří selektivně o životě a smrti musí někdy rozhodovat, rozhodně nemá povahu lidské bestie.

PS. Vkládat přehnané naděje do vakcíny, že nebezpečí viru SARS CoV-2 zažehná, je nesmysl.

J. Ráž 10.11.2020 15:44

Hrozím se chvíle, kdy o tom, zda léčit , či neléčit bude rozhodovat jen věk pacienta, než to v jakém stavu organismus pacienta je a jaký životní styl preferuje. To se stalo v severní Itálii na počátku roku.

Že se upřednostní čtyřicetiletý obézní kuřák s cukrovkou před sedmdesátiletým ještě aktivním sportovcem, který měl tu smůlu a setkal se s koronavirem. Sedmdesátník, který dbá na správnou životosprávu totiž může ještě dlouho žít aktivní život bez zatěžování zdravotního systému, na rozdíl od toho čtyřicátníka, který je v invalidním důchodu, válí se doma a tak musí být v péči lékařů neustále i po tom, co se vyléčí z koronáču.

A. Poláková 9.11.2020 22:37

Kdyby se nerýsovala naděje v řádu měsíců, v podobě vakcíny , byla by vaše slova opodstatněná, takto je to pouze a jedině osvětimská rampa. Asi se cítíte v roli Mengeleho výtečně.

M. Vlasák 8.11.2020 17:42

Moudrá slova, vážený kolego. A navíc statečná v době, kdy teror mediální hysterie neúprosně tlačí na každého, kdo si dovolí přemýšlet svobodně a nevyznává ten jediný "správný" názor. Díky.