Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Paleček 5.4.2020 16:49

Mlaďochu všechno bude jinak. Přestal jsem to číst když autor zauvažoval o Fialovi a Hamáčkovi jako premiérech. První je jak reklama na brýle a kromě školometských řečí nepoužitelný. Hamáček sice mile překvapil, ale zkušenosti získává až teď. Schopnost přijímat rychlá rozhodnutí umí z našich politiků jen ten Babiš u mne dlouhodobě má přezdívku Džingischán.

L. Rejzek 5.4.2020 23:21

Dobrý den, děkujeme za reakci. Netvrdíme ale, že chceme, aby byl premiérem Hamáček či Fiala. To vůbec nebylo předmětem článku. Jednoduše řečeno, kdyby byl momentálně v čele vlády kdokoliv kromě Babiše, nemuseli bychom tyto věci vůbec řešit. Babiš možná umí přijímat rychlá rozhodnutí, ale otázkou zůstává, zda jsou tato rozhdnutí správná nebo alespoň doprovázená dobrým úmyslem. Všechny příklady jsou uvedeny v článku.

Dobrou noc.

J. Paleček 5.4.2020 23:47

Pane Rejzku, děkuji za odpověď. Jenom mně není jasný váš vztah k uvedenému článku. Deklarujete se jako spoluautor, ale na ČP o vás není ani zmínka. Prosím o vyjasnění téhle situaci. Jinak se nezbavím podezření, že si z nás děláte legraci. Reakce na váš příspěvek až potom. Běžnému diskutérovi bych odpověděl obratem. Také dobrou noc.

L. Rejzek 6.4.2020 0:20

Je to uvedeno v perexu a pod celým textem, kde si také jméno můžete rozkliknout. Pak se Vám zobrazí můj profil. V případě dvojautorství zřejmě web České pozice neumí uvést jako hlavního autora obě dvě osoby.

Budu se tedy těšit na zítřejší diskuzi :)

J. Paleček 9.4.2020 15:31

Pane Rejzku, malé zpoždění, přečetl jsem si, jen kvůli vám celý článek a na svém hodnocení trvám. Fialu s Hamáčkem jste upřednostnili jako autoři Vy. Babiše jsem nevolil. Přesto si myslím, že v dané době jeho buldočí nátura, bez ohledu na jeho špatnou češtinu, je to co situace vyžaduje. Třeba blesková výměna šéfa krizového štábu byla, jak se zatím ukazuje potřebná. Pokud si myslíte, že by mohl jednoduše premiera dělat kdokoliv, tak Vás ujišťuji že nikoliv. S nadsázkou, kůň by to nezvládl i když má větší hlavu.

PS. Co myslíte že je pro Babiše větší motivacee. Mít zásluhy za zvládnutí pandemii, včetně omezení ekonomických dopadů v Česku, nebo další rozšíření Agrofertu?

J. Kucirek 5.4.2020 11:52

Spojovat "inteligentní karanténu" se Statni bezpecnosti/Babis a psat o tom clanky, je videt jak ta dnesni mlada generace je uz pekne zblbnuta. Panu Kucerovi mohlo byt pred 30 ti lety dva tri roky. Dulezitejsi je na celem coronaviru je skutecnost jakou mirou se dokaze "zmanipulovat" cela svetova verejnost aby dokazala "tahnout za jeden provaz" Kdyz si uvedomime kdo dnes vlastne ovlada prameny veskereho zpravodajstvi, ktere lezi v rukou nekolika jedincu a vsichni prejimaji jejich zpravy, muzeme se ptat co nas ceka dale v budoucnosti?

M. Severová 5.4.2020 7:34

To snad nemyslíte vážně co zde píšete? Evropská unie naprosto selhala. A naše vláda se zachovala skvěle. Díky ní nemáme tolik obětí a nakažených.

L. Rejzek 5.4.2020 23:10

Dobrý den, jak v článku píšeme, EU mohla zareagovat v některých věcech lépe. Nesouhlasíme ale s tím, že bychom měli oproti ní heroizovat Čínu (což by si někteří politici moc přáli) Dále jsme upozorňovali na to, že i kdyby EU situaci nepodcenila (stejně jako ostatní státy), neměla by v praxi mnoho prostředků, jak krizi čelit. Co se týče naší vlády, nepíšeme, že pandemii nějak fatálně nezvládá. Zkrátka to podtrhlo to, za co je už dlouhou dobu kritizována.

Jestli to vidíte jinak, diskuze je pořád otevřená :-)

J. Zima 5.4.2020 1:07

Pánové to neokecáte. EU mohla dělat spoustu věcí např. jednat s Čínou o dodávkách zdravotních potřeb, měla by jistě lepši pozici než jednotlivé státy. Mohla svolat poradu ministrů zdravotnictví a stejným způsobem jako se schválily kvóty imigrantů se mohly schválit závazné směrnice týkající se opatření proti šíření viru v závislosti na rozsahu epidemie. Na rozdíl od imigrantů by to mělo smysl a nemohlo by dojít ke stavu, který je dnes ve Švédsku, kde hrozí opravdová katastrofa. Místo toho EU ústy Layenové pouze vypeskovala ČR a další státy za zavření hranic. Jenže to by EU nesměl být nefunkční moloch, který je pod kontrolou evropských (hlavně německých) nadnárodních firem a jimž slouží levičáci ve vedení EU jako užiteční idioti. Jak si jinak vysvětlit např., že Evropský parlament se i v této době zabývá Green Dealem.

J. Kučera 8.4.2020 20:25

Dobrý den. Určitě máte pravdu v tom, že kdyby s Čínou vyjednávala o dodávkách zdravotnického materiálu EU jako celek, bylo by to nepochybně lepší. Bohužel na to v době vypuknutí neměla mandát a shoda na jeho podobě by se hledala velmi obtížně. A jak ukazuje článek dole, nebyl o to ze strany členských zemí zprvu zájem. Navíc by společné nákupy mohly nastalý zmatek jen umocnit – v ČR jsme viděli, že na nákupech a distribuci dodávek se nejsou schopna domluvit dvě ministerstva té stejné vlády. Tady by musel Brusel agregovat nejprve potřeby členský zemích a pak to distribuovat. Bez promyšlené přípravy to nešlo a nejde. V neposlední řadě by se podle hesla „kdo chce psa bít, hůl si vždy najde“ mohla EU rychle stát terčem eurofobního tisku, zejména právě v případě, že systém nebude dobře nastaven („EU skupuje roušky. Budeme si pro ně chodit s prosíkem do Bruselu?“). I s těmi dalšími opatřeními to není tak snadné a narychlo převzít svým způsobem odpovědnost za zdraví obyvatel EU může být značně ošemetn

J. Kučera 8.4.2020 20:25

POKRAČOVÁNÍ:

Jinak tady je článek z Reuters, který ukazuje, že EU nebyla úplně slepá, ale vcelku logicky se musela spolehnout na to, co jí řekly členské země. Zde jen jedna citace: „At a meeting on Jan. 31, delegates from national health ministries (tedy členských zemí EU) told the Commission they did not need help acquiring medical equipment, according to the minutes.“ “No countries have, as of yet, requested support to obtain additional countermeasures,” the minutes showed, with only four states warning they might need protective equipment if the situation worsened in Europe. The four countries were not named.

- https://www.reuters.com/article/us-health-coronavirus-eu-prevention-excl/exclusive-things-under-control-how-europe-sleepwalked-into-the-coronavirus-crisis-idUSKBN21J6FF

Zde je pak článek české provenience, který se odvolává na zjištění agentury Reuters: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/selhala-evropska-unie-v-boji-s-koronavirem-ne-spis-clenske-staty-98387?amp=1&fbclid=IwAR

J. Kučera 10.4.2020 17:31

Z té první reakce vypadl závěr. Reakce pokračovala: ... očemetné („Brusel nám zakazuje létat do Číny“ nebo paradoxně naopak „Brusel nám zakazuje přerušit lety z Číny“). Obdobně by se nám líbilo, kdybychom v rámci EU mohli třeba převzít z nejvíce postižených zemí pacienty a odlehčit ji (á la slavné „kvóty“). Bez předem prodiskutovaných pravidel to ale může být až vražedné („Když nejsou uprchlíci, přerozděluje Brusel pacienty se smrtelným virem.“).

Co víme, tak Evropský parlament se zabýval a stále zabývá opatřeními, jak zmírnit dopad současné krize. To, že je schopen se současně zabývat i jinými oblastmi (Vy třeba zmiňujete Green Deal) plně schvalujeme. Zmrazit veškeré činnosti, které nesouvisejí s bojem proti koronaviru, nemá smysl. V rámci možností bychom měli pokračovat v naší běžné práci.