Diskuse k článku

Koronavirová epidemie změní svět i společenský a osobní život

Naděje umírá poslední a první vstává z mrtvých. Není důvod nevěřit, že koronavirovou epidemii zvládneme, a lze doufat, že z této další světové krize vyjdeme posíleni. A třeba v médiích a v politice začne přibývat reprezentantů realismu a zdravého rozumu a potichu se budou vytrácet progresivní šílenci všeho druhu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Písařík 22.3.2020 5:31

Medvědice Ursula prokázala, že jí chybí nejen zdravý rozum, ale rozum vůbec. Takoví jsou nejlepší k papouškování toho, co je jim jinými nakukáno.

J. Kucirek 19.3.2020 10:58

Melo by byt vsem jasne, ze to co se prave vytvari v mikrobiologickych laboratorich vojenskeho zamereni se verejnost dozvi tak za 20 let. Bez jasneho vyjasneni puvodu dnesni nakazy Koronavirem, muzem ocekavat ze takovych udalosti nas ceka v budoucnosti mnoho.

L. Písařík 22.3.2020 5:34

Aeronet to ví už dnes, číňani vykopali na americkém konsulátu 8 beden s neznámým obsahem a proto A. usoudil, že v těch bednách dovezli američané virus do Číny. Hloupému napověz............

J. Kucirek 22.3.2020 9:41

Summers Apologizes For Research in China By David H. Gellis, Crimson Staff Writer May 17, 2002 University President Lawrence H. Summers apologized to students at Beijing University Tuesday for genetic studies Harvard conducted in rural China without properly obtaining participants’ consent. “What happened was wrong and it was badly wrong,” Summers said in response to a question after a speech at the university. In an interview yesterday, Summers reiterated that the School of Public Health (SPH) had failed to adequately oversee the researchers’ work in the late 1990s and endorsed moves by SPH to improve monitoring.

L. Písařík 22.3.2020 12:56

Můžete uvést zdroj, rád bych si to přečetl . I když zpráva je letitá.

J. Kucirek 22.3.2020 16:36

Nevim presne kde to bylo, nemohu to najit, ale staci zadat do Googlu cast nejake vety, treba Crimson Staff Writer May 17, 2002 University President a objevi se spousta veci na toto tema.

J. Kucirek 19.3.2020 10:55

Mame tady spoustu clanku jak se kdo vyrovna s epindemii, jake opatreni, brzy, pozde, kolik nam chybi rousek a tak podobne. Proc se nikdo nazabyva, jak se tento virus vubec dostal do verejneho prostoru. Kdo virus vytvoril, lidska ruka nebo priroda. Priroda asi tezko, nebot netopyry nejedi cinane od podzimu roku 2019. Koronavirus je zrejme vytvorem vedeckeho badani v nektere z laboratori vojenskeho mikrobiologickeho vyzkumu. Uz v roce 2015 vysel na odbornem Webu Gate2Biotech clanek "Chimérický netopýří virus rozvířil obavy z výzkumu". Zde se upozornuje na nebezpecnost aplikace koronavirů na dotyčný receptor lidských buněk. Misto vyzkumu Univerzita Severní Karolína v Chapel Hill. Tet je jen otazkou, byl tento vir umyslne rozsiren, nebo doslo k havarii v nekterem vyzkumnem ustavu? Zda se ze otazka puvodu dnesni kalamity nikoho ve verejnych medii nezajima, nebo nesmi zajimat. Melo by byt vsem jasne, ze to co se prave vytvari v mikrobiologickych laboratorich vojenskeho zamereni se verejnost

L. Písařík 22.3.2020 5:37

Jiná úvaha: Netopýry jedli číňané až do roku 2019 a virus nikde. A co luskouni? Je snad problém otestovat ta zvířata, jestli jsou skutečně šiřitelé viru?