Diskuse k článku

Konec války ve Vietnamu: Ponaučení pro USA a Západ po 40 letech

Neúspěch Američanů ve Vietnamu vedl nejen k pádu Jižního Vietnamu a celé Indočíny a k jejich ovládnutí komunisty, ale i k demoralizaci přátel Západu a k povzbuzení jeho nepřátel. Američané ve Vietnamu spáchali spoustu zločinů, ale toho nejhoršího se dopustili 30. dubna 1975...

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Re: Je prospěšné a dobré

No vždyt i u nás komunismus zvítězil a ku podivu, většina lidí je rádo že se ho zbavilo. Takže přejete ho jiným a sám by jste v něm žít nechtěl, a nebo vážně komunismus milujete?

0/0
6.5.2015 5:29

Re: Známý pravicový demagog Roman Joch

Jihovietnamský voják skutečné bojoval za svou vlast statečné, rozhodně lépe než voják francouský v druhé světové. Jenže proti komunistické válečné mašineri neměl naději.

0/0
6.5.2015 5:24

Re: Známý pravicový demagog Roman Joch

No v dnešní době argumentovat, že komunistí mají právo napadnout druhý stát a ten stát se nesmí bránit, a že komunismus je to nejlepší co se může lidem stát a je správné jim ho vnutit, je názor nějakého dinosaura s minulého století,kteryý se probudil k životu.

0/0
6.5.2015 5:21

J. Křivan

Re: Známý pravicový demagog Roman Joch

Tenhle článek má podstatně blíž k realitě, než ideologicky zabarvené pohádky pana Jocha.

http://www.blisty.cz/art/64340.html

0/0
4.5.2015 11:30

J. Křivan

Re: Známý pravicový demagog Roman Joch

Možná máte pravdu, možná ne. Každopádně Američané bojovali ve Vietnamu a ne Vietnamci v USA. Po odchodu Američanů se z Vietnamu postupně stal standardní stát. Vlastenectví až do sebeobětování jaké projevovali Vietnamci je nám Čechům cizí. Dobře nám tak.

0/0
4.5.2015 11:26

Re: Známý pravicový demagog Roman Joch

A vy myslíte, že vietnamským komunistům na lidech záleželo? Třeba na těch, kteří jako otroci dopravovali přes Kambodřu vojenskou techniku a zbraně, nebo na dětech, které se odpalovaly mezi jihovietnamskými vojáky? Nebo na ženách s dětech, kteří komunistickým záškodníkům sloužili, jako živé štíty? Že tam nepanovala korupce a nepanuje do dnes? Tušíte, že ofenzívu na Saigon vedla saigonská drogová mafie v komunistickém žoldu?... Nevíte nic, jenom hloupě kecáte!

0/0
4.5.2015 8:50

Je prospěšné a dobré

připomínat si, jaké důsledky mají kompromisy a ustupování zlu, nebo účelové "jednorázové" využívání zla ke zdánlivě dobrým cílům. Průběh a ukončení vietnamské války je dobrou příležitostí a dobrým příkladem. I pro dnešní dny.

0/0
4.5.2015 8:45

Známý pravicový demagog Roman Joch

"severovietnamský komunistický režim nikdy nebyl existenciálně ohrožen – nezáleželo mu totiž ani na lidech, ani počtu mrtvých"

Americkému režimu zřejmě na lidech a počtu mrtvých zřejmě hodně záleželo, když Severní Vietnam bombardoval napalmem a stříkal látkou Agent Orange. A taky mu na demokracii ve Vietnamu (a nejen tam) hodně záleželo, když podporoval zkorumpované politky co je vlastní lidé nechtěli. Jochu, Jochu.

0/0
3.5.2015 23:40

Válka ve Vietnamu,

byla polovičatá ,myslím kdyby USA vyhlásila válku oficiálně a poslala tam postupně skoro všechno co v armádě má,tak to dopadlo jinak i časově a nebyla by to taková blamáž. Politikové dělají katastrofální chyby ale neplatí za to životem , to platí všeobecně a v USA zvlášť

0/0
2.5.2015 12:37