Diskuse k článku

Konec starých časů v českém bankovním světě

Generace šéfů, kteří se chopili žezla po revoluci roku 1989 a jež svůj úkol s větším či menším úspěchem splnila, postupně odchází. Podařilo se jim transformovat české bankovnictví a dnes patří české banky k nejstabilnějším a nejbezpečnějším v Evropě. Novou generaci čeká neméně těžký úkol. Musí převést české banky do digitálního věku.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Tatana 20.6.2016 11:17

Re: My si dobře pamatujeme, kolik nás ten bankovní

S Tošovským zmizelo z ČNB i zlato, za které jsme zaplatili 2 x. Jednou při pořízení, podruhé když nám je USA a VB ukradli, takže jsme jej museli za Husáka vykoupit.

J. Křivan 19.6.2016 15:04

Re: Jen klid, ta nenávist přijde

Nevím co bych dodal, to hodnocení je bohužel pravdivé.

Tono 19.6.2016 11:52

Píárko :-)

píár článek o nových, poslušných koních zahraničních bank :-)

Jinak podle diskuse soudím, že dnes už málo koho ohromují bankovní manažeři a jejích kariéry, koho to zajímá?

R. Kluzák 19.6.2016 10:45

Pan Vojtěch Wolf je ignorant

Autor tohoto článku ignoruje zásadní skutečnost: v podstatě se nejedná o české banky, ale o filiálky bank západoevropských - banky rakouské, francouzské, belgické...České banky byly prodány neschopnými českými vládami do zahraničí za směšně nízké ceny. A tak dnes musí všechny zisky tak zvaných českých bank být poukazovány majitelům do zahraničí. Např. Komerční banka poukáže francouzské Société générale za jediný rok svůj zisk, který se rovná celkové sumě, za kterou tato banka byla do Francie prodána.

J. Kucirek 19.6.2016 9:03

Re: My si dobře pamatujeme, kolik nás ten bankovní

Tosovsky je nejlepsi priklad jak to dnes ve svete chodi. Zde vykonal svuj ukol a pak se stratil na, za odmenu predem pripravene misto.

Nejlepsi veta v clanku je tato: "zajistit svým zahraničním akcionářům návratnost investice. To se při pohledu na dlouhodobě stabilní zisky bezpochyby podařilo"

Jinak tento nic nerikajici clanek, presne v duchu dnesni doby. To ze ani jedna banka nam nepatri, zadna zminka. To ze dnesni zapadni bankovni system ovlada vse a predevsim presouvanim obrovskeho mnozstvi virualnich penez kolem globusu vydelava sve zisky, je vlastne zdrojem vsech predeslych hospodarskych, financnich katastrof, o tom ani zminky. U techto "mistru" se ucila nase nova bankovni generace. Mame se na co tesit.

J. Chaloupka 19.6.2016 0:25

My si dobře pamatujeme, kolik nás ten bankovní

socialismus stál. To si jeden bankéř odskočil vyčůrat a hned nás to stálo 8 mld. Kč. A to je jen jeden z mnoha příkladů. Ten bankéř je dnes už stařec, ale stopu zanechal v tom našem bankovnictví zjevnou. Nebo třeba Tošovský, dal licence tomu, kdo přišel a neptal se na nic. I proto najednou přes 50 bank. Pak zmizel ve světě a asi ví proč se sem už stěží vrátí. A Singer ho bude následovat, uvidíte. Ti naši bankéři raději utečou, než by se dočkali toho, co v Rakousku. I ta koruna, za kterou tenhle stát prodal IPB byla zatraceně drahá. To si ti Kysilkové opravdu myslí, že tak zapomínáme?

Tatana 18.6.2016 10:32

Jen klid, ta nenávist přijde

Prozatím je směřována na lichváře.

Jenže až budeme mít zákony jako např. v Holandsku, tak si bankéři nebudou moc své klienty příliš vybírat.

Prozatím na bankovní úvěry nebyl právní nárok, stát toleruje , že např. matka samoživitelka může platit jakkoli vysoké nájemné, ale banka jí nemusí poskytnout úvěr na bydlení , i když by splátky byly nižší, než současné nájemné.

Celá společnost dílem sdělovacích prostředků "vytěsňuje" lidi s podprůměrnými příjmy z mediálního obrazu společnosti.

"Podsouvá" většině myšlenku, že si chudí za chudobu mohou sami nedostatkem vzdělání, kouřením či jinými návykovými látkami.

S novou generací bankéřů nastupuje i nová generace pracujících, kteří nemají pracovní smlouvy na dobu neurčitou, ale na 6 měsíců mínus pár dní, aby nedosáhli ani na podporu v nezaměstnanosti. Opticky mohou mít i vysoký plat. Tito lidé nikdy nemohou dostat hypotéku, nebudou mít děti, a až jim to po 2-3 letech dojde, sbalí si kufry a půjdou jinam, nemají co ztratit. Ztráta bude na naší straně, stá