Komunista přitvrzuje: „Kapitalisté jsou jako nacisté.“

KSČM připomíná to nejlepší ze svého ideového základu. Kandidát na poslance Zdeněk Milata brojí proti soukromému vlastnictví.

foto: © ČESKÁ POZICE, Alessandro CanuČeská pozice

Komunisté mohou díky paralýze velkých demokratických stran vzhlížet k předčasným volbám s nadějí. Je docela dobře možné, že budoucí vláda se neobejde bez jejich otevřené či skryté podpory, za níž si KSČM nechá nepochybně velmi slušně zaplatit. Vůbec poprvé se mohou komunisté dostat do pozic, kdy budou spoluurčovat exekutivu České republiky.

Jak je patrné, někteří straníci se na tuto situaci těší zcela nezvladatelně. Až tak, že od nich zaslechneme výroky z dob, o nichž jsme se domnívali, že dávno pominuly. Jako ten z pondělních Haló novin, jehož autorem je Zdeněk Milata, šestka středočeské kandidátky KSČM:

„Veškerý boj o lidská práva, včetně mediálních masáží, je pouhou propagandou kapitálu usilujícího o další zisky a další potlačení práv pracujících. Lze to plně srovnat s tím, jak nacisté za války v Řecku dávali lístky židovským obyvatelům na vlaky do lepšího světa.“

Milata připomíná to nejpovedenější z ideového základu komunistů. Kapitál je zlo, úplně stejné jako nacismus. Že jsme ve dvacátém století zažili ještě jeden –ismus, který má na kontě o pár desítek milionů mrtvých víc, toho si s ohledem na název partaje, kterou reprezentujeme, raději nebudeme všímat. Podstatné je vysvětlit voličům, že kapitalisté by se v zájmu svých zisků nerozpakovali posílat nebohé pracující do lágrů. Komu by to nestačilo, vyrukujeme na něj s heslem „Cholera, mor, mravenci – Trumanovi spojenci.“

Existence tohoto myšlenkového skanzenu pod hlavičkou politické strany by mohla teoreticky být k smíchu, kdyby KSČM nedosahovala volebních výsledků, jakých dosahuje

Existence tohoto myšlenkového skanzenu pod hlavičkou politické strany by mohla teoreticky být k smíchu, kdyby KSČM nedosahovala volebních výsledků, jakých dosahuje. Kdyby KSČM už mnoho let spokojeně nežila ze stamilionových státních příspěvků, kdyby si stranické účetnictví nevylepšovala tím, že si ve svých budovách nechává daňovými poplatníky proplácet pronájem poslaneckých kanceláří, kdyby svůj stranický list nepoužívala jako nástroj legalizace černých příjmů – jak před čtyřmi lety odhalila MF Dnes (místopředsedovi KSČM Jiřímu Dolejšovi nabídla milion za ovlivnění zákona, Dolejš nabídku přijal a navrhl peníze „proprat“ prostřednictvím inzerce v Haló novinách). A kdyby soudruh Milata svůj postoj ke kapitalismu před necelým rokem nedemonstroval tím, že si řekl o 30 tisíc korun za to, že s ním televize Nova udělá rozhovor.

Je s podivem, že v Česku může existovat strana, která brojí proti soukromému vlastnictví a volnému trhu (přičemž z obojího celkem slušně žije), nicméně ministerstvo vnitra řešilo návrh na zrušení KSČM několikrát, a nikdy nedošlo k tomu, že by na komunistech shledalo něco nedemokratického. Nic špatného orgány činné v trestním řízení nespatřují ani na tom, že dlouholetá poslankyně Marta Semelová opakovaně popírá komunistickou genocidu a velebí zločince Klementa Gottwalda.

Je-li tohle všechno v pořádku, pak není divu, že nám komunisté vesele přitvrzují. Kdo je kapitalista, je i nacista. Kdo bojuje za lidská práva, chová se jako říšský ministr propagandy Joseph Goebbels. A jestli to někdo nechápe, je imperialista a válečný štváč.

Je smutné, pokud se demokratické strany dokázaly za 24 let svobodného režimu zdiskreditovat natolik, že KSČM stále dostává solidní penzum hlasů. Že dokázaly tu část obyvatel, která osobní svobody zjevně považuje za něco docela snadno postradatelného, odradit směrem k volbě tohoto antisystémového spolku. Tento stav je i jejich vina, stejně jako je to vina každého, kdo komunistům podává ruku a legitimizuje je. Václavem Klausem, který byl díky KSČM zvolen na Hrad, počínaje, a některými představiteli ČSSD, kteří s komunisty plánují povolební spolupráci, konče.