Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Fohl 30.8.2020 20:10

Jenom v období 1958-1962 (během politiky t.zv. Velkého skoku) zahynulo v Číně díky velkému vůdci Mao ce tunga, jednoho z největších masových vrahů lidských dějin, hladem 50 miliónů lidí!

J. Škodák 31.8.2020 9:41

Podobně tomu bylo v Rusku hned na začátku bolševické revoluce. Později Stalin odebral úrodné Ukrajině osivo, aby realizoval údajně vědecky podložený experiment a na tyto následky umřelo hladem asi 8 miliónů Ukrajinců. Obětí komunistické totality je však mnohem více a to ne jen těch přímých fyzické likvidace na celém světě. Čína uznává 40 miliónů, ale ve skutečnosti jich bylo asi 60 miliónů. Rusko uznává asi 20 miliónů, ale bylo jich asi 40 miliónů. Je v tom i zahrnutá genocida a nařízené stěhování národů vůdci komunistické ideologie. Podle historických skutečností zrůdná komunistická ideologie na základě třídní nenávisti připravila o život na celém světě přímo, nebo na následky realizace této ideologie asi 120-140 miliónů lidí o život.

F. Kusák 31.8.2020 11:03

Takové jednostranné hodnocení dějin k ničemu nevede. To bychom zase mohli poukazovat na kolonializmus, který také nebyl bůhvíjak humánní. Každá totalita je hnána jakousi ideologií, zdánlivě pokrokovou. A pak se v tom začnou patlat intelektuálové, hlavně ti levicoví, i když nevím, co je na tom levicového. Hodnoty, postoje a názory se relativizují a výsledkem je všeobecný zmatek v myslích. To vidíme dnes, kdy se totálně vyprázdnil pojem "dialektika". Bohužel, do takové situace se dostala i křesťanská církev v důsledku své všeobjímající odpovědnosti. Pro mě je východiskem konzervativní myšlení v rámci křesťanských hodnot, liberální kapitalizmus a co největší míra svobody spojená s odpovědností. A nehledejte v tom rozpory, které tam vzdělanější intelektuálové jistě najdou.

J. Škodák 31.8.2020 14:57

To, co Kusáku předvádíte není konzervativní myšlení v rámci křesťanských hodnot, ale dialektický materialismus.

F. Kusák 1.9.2020 12:00

Pro někoho vždy jen pan, a prosím, uveďte alespoň jeden důkaz, že můj názor souvisí s nějakým "dialektickým materializmem". Evidentně nejste schopen definovat ani termín "dialektický" v pojmech jako "dialektický materializmus", natož vést slušnou diskuzi. Vaše věc. Pak diskutujte ovšem sám se sebou, to vám půjde jistě nejlépe.

J. Škodák 1.9.2020 16:29

Já s Vámi Kusáku diskutují slušně a ne každému říkám pane. Podívejte se na to co píšete nejen zde a je jasně vidět, že jste ovlivněn dialektickým materialismem z doby komunistické totality a takové „myslitele" bychom měli oslovovat soudruhu!