Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Škodák 2.9.2020 13:40

Dorotíku, asi jste v tom lepším případě asi unavený, protože jste mimo. Copak by mne mělo trapit?

V. Dorotík 1.9.2020 18:29

No, já nevím, co Vás tak trápí a s čím se to potýkáte a nakonec je mně to tak nějak jedno. :-)

J. Škodák 1.9.2020 16:35

Dorotíku, v tom s Vámi souhlasím, že každý potřebuje nějakou víru, ale tam kde není víra, tak tam je pověra!

J. Škodák 1.9.2020 16:29

Já s Vámi Kusáku diskutují slušně a ne každému říkám pane. Podívejte se na to co píšete nejen zde a je jasně vidět, že jste ovlivněn dialektickým materialismem z doby komunistické totality a takové „myslitele" bychom měli oslovovat soudruhu!

V. Dorotík 1.9.2020 13:04

Škodáku, každý potřebuje nějakou víru. Tak se té své držte a ujišťujte se, že je to skutečně ta pravá. :-)

F. Kusák 1.9.2020 12:00

Pro někoho vždy jen pan, a prosím, uveďte alespoň jeden důkaz, že můj názor souvisí s nějakým "dialektickým materializmem". Evidentně nejste schopen definovat ani termín "dialektický" v pojmech jako "dialektický materializmus", natož vést slušnou diskuzi. Vaše věc. Pak diskutujte ovšem sám se sebou, to vám půjde jistě nejlépe.

F. Kusák 1.9.2020 11:47

Díky, asi bychom si u piva dobře popovídali

Ať se Vám daří

Franta Kusák

J. Škodák 31.8.2020 14:57

To, co Kusáku předvádíte není konzervativní myšlení v rámci křesťanských hodnot, ale dialektický materialismus.

J. Škodák 31.8.2020 14:51

Dorotíku, když něco tvrdíte, tak podejte k tomu argumenty. Já mám to, co jsem napsal podložené historickými argumenty, které jsou nevyvratitelné!

L. Písařík 31.8.2020 12:35

Vyznáte se a to je dobře. Mně samotnému vadí dodnes pojmy sociální, sítě, přispěvky, společnost, nějak niterně cítím spojení se socialismem. Jsem dosti starý a skoro jistě se nezměním. Levicovost západních intelektuálů je to, co mi taky vadí, leč doufám, že se jim příliš nepodaří ovlivnit budoucnost, to bych svým vnukům nepřál, i když jsou to úplní mamánkové. Přišla má žena z babince, kde dštily oheň a síru na mamánky, i přimotala se k debatě mladá číšnice a přiložila své: dokonce ani souložit nechtějí. Žijte jak nejlíp umíte.

F. Kusák 31.8.2020 11:46

Fakt, nechci mít nic společného s jakoukoliv totalitou, ale nemyslíte, že ten tzv. reálný socializmus byl jen falešně proklamovaný jakýsi předstupeň komunizmu. Marx ten pojem "socializmus" zavedl právě proto, aby podpořil vědeckost svého myšlení jakousi pochybnou kauzalitou, protože si sám nevěděl rady s nějakým "komunizmem", ten pojem není schopen ani nějak konkrétně popsat a uchyluje se jen k obecným frázím. Už bych se v tom víc nepatlal, i když, jak vidno, mnohé západní levicové intelektuály ten marxizmus pořád vzrušuje, ačkoliv žádné reálné východisko z dnešních problémů nenabízí. Je snad čínský komunizmus komunizmem. Obdobně ten vietnamský, který zatím zas až tak nevadí. To je jen důsledek pomatení pojmů, vlastně mysli.

V. Dorotík 31.8.2020 11:08

Váš pohled je dle mého nesmyslný a zavádějící, snažíte se hájit neobhajitelné, ale já Vám jej vyvracet nebudu.

:-)

F. Kusák 31.8.2020 11:03

Takové jednostranné hodnocení dějin k ničemu nevede. To bychom zase mohli poukazovat na kolonializmus, který také nebyl bůhvíjak humánní. Každá totalita je hnána jakousi ideologií, zdánlivě pokrokovou. A pak se v tom začnou patlat intelektuálové, hlavně ti levicoví, i když nevím, co je na tom levicového. Hodnoty, postoje a názory se relativizují a výsledkem je všeobecný zmatek v myslích. To vidíme dnes, kdy se totálně vyprázdnil pojem "dialektika". Bohužel, do takové situace se dostala i křesťanská církev v důsledku své všeobjímající odpovědnosti. Pro mě je východiskem konzervativní myšlení v rámci křesťanských hodnot, liberální kapitalizmus a co největší míra svobody spojená s odpovědností. A nehledejte v tom rozpory, které tam vzdělanější intelektuálové jistě najdou.

J. Škodák 31.8.2020 9:41

Podobně tomu bylo v Rusku hned na začátku bolševické revoluce. Později Stalin odebral úrodné Ukrajině osivo, aby realizoval údajně vědecky podložený experiment a na tyto následky umřelo hladem asi 8 miliónů Ukrajinců. Obětí komunistické totality je však mnohem více a to ne jen těch přímých fyzické likvidace na celém světě. Čína uznává 40 miliónů, ale ve skutečnosti jich bylo asi 60 miliónů. Rusko uznává asi 20 miliónů, ale bylo jich asi 40 miliónů. Je v tom i zahrnutá genocida a nařízené stěhování národů vůdci komunistické ideologie. Podle historických skutečností zrůdná komunistická ideologie na základě třídní nenávisti připravila o život na celém světě přímo, nebo na následky realizace této ideologie asi 120-140 miliónů lidí o život.

J. Škodák 31.8.2020 8:04

Obáváte se Dorotíku správně. Šlo a jde vždy o bohatství a moc. Prostředky jak toho dosáhnout jsou však různé! Lze sice srovnávat boj o investituru mocí církevní a světské s třídním bojem komunistické ideologie na základě třídní nenávisti, ale je to úplně něco jiného!

V. Dorotík 30.8.2020 23:16

".... netušil jste tehdy, že u nás je svoboda potlačována, neměl jste k tomu příležitost ......".

Tenkrát jste nic neviděl, neslyšel, nic Vám nevadilo, ale dnes, když jste se ex-post dozvěděl v čem jste to vlastně žil, tak jste z toho zhnusený.

Máte to těžké, když si musíte počkat na svůj vlastní názor, až Vám jej po čase někdo řekne nebo napíše.

:-)

V. Dorotík 30.8.2020 23:06

Obávám se že ne. Teror a vražda na člověku je stále teror a vražda.

Vždy šlo jen a jen o moc a bohatství.

A je úplně jedno, zda se to dělá ve jménu kříže, národa, rasy nebo nějaké ideologie.

Principy jsou stále stejné.

J. Fohl 30.8.2020 20:18

Protože jsme se ani pořádně nepokusili o vyrovnání se s komunistickou minulostí!

J. Fohl 30.8.2020 20:10

Jenom v období 1958-1962 (během politiky t.zv. Velkého skoku) zahynulo v Číně díky velkému vůdci Mao ce tunga, jednoho z největších masových vrahů lidských dějin, hladem 50 miliónů lidí!

J. Fohl 30.8.2020 19:56

Zmatené myšlení vede ke zmatemým závěrům!

P. Pavel 30.8.2020 18:32

To je blábol. V okamžiku, kdy si daný "systém" ústavně zajistí vládu jedné strany a zahájí boj proti určité skupině obyvatel (židé, buržoazie, atd.) pak je daný systém zločinný z principu. Na tomto faktu, dojmy nácků či komoušů nic změnit nemohou. Demokracie může být zneužita, ale pouze dočasně. Demokracie má totiž pojistky proti takovému zneužití, totalitní režimy naopak přímo vytvářejí příležitosti pro zneužívání.

Přirozeným principem přírody je konkurence. Totalitní režimy v konkurenci neobstály a zanikly. Jsou tedy nepřirozené.

J. Škodák 30.8.2020 18:27

To co pane Habino píšete je sice pěkné, ale zapomínáte na něco podstatného. V případě komunismu nejde o přirozený vývoj, ale o změnu revolucí, která je založena na třídní nenávisti a vyzývá k fyzické likvidaci nejen těch, co vlastní výrobní prostředky a kapitál, ale i těch kteří s tím nesouhlasí. Je to bezprecedentní likvidace desítek milionů lidí v krátké době.

J. Škodák 30.8.2020 18:12

Pane Dorotíku, srovnávate to co je nesrovnatelné, protože těch asi 1000 let vlivu církve nelze srovnat s totalitou komunistickou a nacistickou, protože v té době asi těch 1000 let byl boj o tzv.investituru, tedy boj mezi mocí církevní a světskou. To co provadíte je demagogie!

S. Melichar 30.8.2020 17:53

Tak moment. Nás učili, že rozdíl mezi socialismem a komunismem je právě v těch zásluhách a potřebách. Socík má ještě nějakou zásluhovost, komunismus už řeší jen potřeby (každému podle jeho zásluh/potřeb). Srovnat to nemůžu, komunismu jsem se nedožil (a asi je to dobře).

L. Písařík 30.8.2020 17:26

Víte, pane Habino, moc málo lidí mělo tu odvahu vystoupit proti režimu, většina sklonila hlavu, protože život máte pouze jeden, neexistuje druhá šance. Nezbylo než neprotestovat, pokud máte rodinu a starost o ni a taky chcete mít nějakou životní úroveň. Četl jsem tak před 25ti lety knihu Zbyg. Brzezinskeho, který napsal: Věděli jsme, že ten systém je neudržitelný a že se zhroutí, ale nikdo nevěřil, že k tomu dojde tak brzy.---- Když k tomu došlo, neměl jsem ani pocit štěstí, spíše naději, že se všechno změní. Změnilo se, ale ne všechno. Naivně jsme vítali ty,kteří nám nepřišli pomoci, ale okrást nás o to málo .

D. Habina 30.8.2020 14:05

To se vás netýká, pokud jste nebyl "pravým" komunistou, který opravdu zpočátku, myšlence komunismu a socialismu, věřil. Já si prožil v totalitě dospívání. V roce 1989 mi bylo 21 let. Byl jsem "mladý a blbý a netušil jsem, že u nás je svoboda potlačována", neměl jsem k tomu příležitost, byl jsem "obyčejný" student, kterého zajímaly v té době zcela jiné věci . Hlavně jsem vnímal to, že vedoucí představitelé to vedou od deseti k pěti a je třeba "nějaká" změna. Dokonce jsem nevěřil, že studentské stávky něco zmůžou.

L. Písařík 30.8.2020 12:54

Prezident Masaryk: Tož demokracii bychom měli, teď ještě taky nějaké demokraty.

L. Písařík 30.8.2020 12:53

Nežít skoro 2/3 života v socializmu, což je první stupeň komunismu, asi bych vám věřil. Přiji vám tu svobodu, co opěvujete zažít.

L. Písařík 30.8.2020 12:50

Kdybych nebyl synem kulaka, tak bych vám věřil. Z pozemkových reforem? Jestli máte na mysli tu, co provedla první republika, tak ta byla vařízena již do roku 1925. Kdy byli komunisti takhle maličký - ta písnička nějak zmizela s podporou dnešní vlády od komunistů. Já jsem ten starej pán co poslouchá jazz.

B. Havel 30.8.2020 10:55

Souhlas!R^