Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Škodák 29.8.2020 16:32

Je historickou skutečností, že bylo připraveno o život více lidí z důvodů třídní nenávisti komunistické ideologie, než z důvodů rasové nenávisti ideologie nacismu. Otázka zní. Zřekla se komunisticka strana násilí z důvodů třídní nenávisti?Byly odsouzeny zločiny komunismu jako zločiny nacismu?

J. Petrů 29.8.2020 16:09

špatně čtete, velmi dobře vím, že komunismus požaduje společenské vlastnictví a odmítající třídní rozdíly. Proto jak jsem uvedl, tenhle nesmysl tam, kde se o to pokusili, nemohl dlouho trvat. Tak co tu blábolíte, že se mám seznámit s terminologií? Navíc komunismus hlásal každému dle zásluh a potřeb. Možná vy jste měl, pokud je vám nad 60 za normalizace vše dle zásluh a potřeb

P. Čech 29.8.2020 17:23

Třídní rozdíly? Ty nemohou existovat, protože neexistují žádné třídy. Tedy kromě těch ve školách. Sám pojem "třída"( dělnická třída, maloburžoasie, buržoasie) vymyslel nějaký pán Karel Marx v devatenáctém století a političtí ideologové jej převzali a zavedli tam, kde jim to bylo dovoleno. Celé toto učení ze však zhroutilo jako nesmyslné a nefunkční.

S. Melichar 30.8.2020 17:53

Tak moment. Nás učili, že rozdíl mezi socialismem a komunismem je právě v těch zásluhách a potřebách. Socík má ještě nějakou zásluhovost, komunismus už řeší jen potřeby (každému podle jeho zásluh/potřeb). Srovnat to nemůžu, komunismu jsem se nedožil (a asi je to dobře).

J. Petrů 29.8.2020 14:26

s p. Čechem mohu souhlasit. Vždy si sahám na čelo, když někdo tu plácá že jsme žili do roku 1989 v komunismu. V jakém komunismu? Komunismus, tj. že všechno bude společné, každému dle jeho schopností, dle jeho potřeb, to je už proti lidské přirozenosti. O komunismus se pokoušeli husité, kteří dávali svůj majetek do společných kádí a za chvíli stejně někdo měl víc než ten druhý. O komunismus se pokoušeli v izraelských kibucech a pro naprostou neefektivitu kibuce zašly na úbytě. Komunismus mají možná u poamazonských indiánských kmenů a ty o tom nevědí. Tady v letech 48-89 vládl totalitní režim vlády jedné strany od tvrdých padesálých let,uvolnění v šecesátkách,pražské jaro,normalizace. Jinde v sovětském Rusku,Číně boj za komunismus stál životy milionů. Jestli tedy Mr. Palát za normalizace žil v "komunismu" jí tedy ne, žil jsem v normalizační totalitě. Např. v arabských despociích je rovněž totalita, ale ne proboha komunismus

M. Frank 29.8.2020 15:34

Je to i reakce na pana Čecha, proboha seznamte se aspoň s terminologií a pak diskutujte! Komunismus-je politická ideologie požadující společné vlastnictví a odmítající třídní rozdíly mezi lidmi,,, atd.

J. Petrů 29.8.2020 16:10

viz výše

P. Čech 29.8.2020 17:07

A copak jiného jsem asi tak napsal? Komunismus není režim, je to ideologie. Ideologie je podstata režimu, nikoliv režim sám

P. Čech 29.8.2020 17:16

Oni si lidé pletou pojmy. Komunismus - socialismus, demokracie - svoboda - anarchie. To vše až tak daleko, že v konečném důsledku dochází ke zmatení pojmů a naprostému chaosu. K chaosu, který u nás dnes máme. Není to ani kapitalismus, ani socialismus, ani anarchie, ani demokracie. Vždy něco mezi něčím, vždy kompromis. Kompromis je ovšem vždy horší než kterýkoliv z původních systémů. A o tom je způsob vlády a moci v České republice.

P. Čech 29.8.2020 12:13

Pan Palát plácá nesmysly. Komunismus nejenže není zločinný režim, on totiž není vůbec žádný režim. Je to pouhá, v lidské společnosti neuskutečnitelná ideologie. Zejména proto, že není lidem vlastní. Komunismus nebyl nikdy v žádné zemi zaveden a to zejména proto, že je nelidský a lidé by jej nikdy nepřevzali za svůj. Zločinným režimem lze nazvat jen socialismus. Tomu se ovšem blíží téměř všechny politické a společenské systémy na světě, pouze s malými obměnami.A to je ta velká chyba států, které se drze nazývají zastupitelskými demokraciemi. Jde zásadně o to, že se skutečnou zatupitelskou demokracií mají společnou pouze vyšší míru svobody. Toť ovšem vše.

M. Frank 29.8.2020 12:03

Po přečtení tohoto skvělého článku mne napadá jediné, jak je možné, že děkanem naší přední university je taková nemorální kreatura?

B. Havel 30.8.2020 10:55

Souhlas!R^

J. Fohl 30.8.2020 20:18

Protože jsme se ani pořádně nepokusili o vyrovnání se s komunistickou minulostí!

R. Vašíček 29.8.2020 11:07

Je prejavom demokracie, keď USA sankciami zasahujú do obchodných aktivít európskych štátov?

J. Šilhan 29.8.2020 10:08

A kdo jsou voliči, kteří v roce 1946 volili partaj prosazující zločinný režim? Bez nich by ten režim nebyl.

L. Písařík 30.8.2020 8:13

Kdybyste četl Tigrida, věděl byste, že KS tehdy přislíbila a taky rozdávala rolníkům půdu co získala zlodějským sebráním majetku hospodářům, které označila za kulaky a podnítila ve vesničanech stále doutnající nenávist k tomu, kdo byl úspěšný. A příslíbila další půdu. Tak získala KS hlavně na venkově přes 42% hlasů, dala dohromady se socialisty a moc měla v kapse. Trochu jinak to bylo na Slovensku (byli jsme jednou republikou), kde KS vyhořela, i bylo přikročeno k přepočítání hlasů a pak i tam KS byla majoritní. To byly poslední částečně demokratické volby. Jen nutno podotknout, že po 50. roce museli ti rolníci dát půdu do JZD. Což bylo nutné, protože ti "malorolníci" neměli nářadí ani znalosti jak hospodařit ve velkém.

A. Satrapa 30.8.2020 10:46

Trochu popletené. Po volbách 1946 se rolníkům přidělovala půda z pozemkových reforem, nikoliv půda tyv. kulaků.

L. Písařík 30.8.2020 12:50

Kdybych nebyl synem kulaka, tak bych vám věřil. Z pozemkových reforem? Jestli máte na mysli tu, co provedla první republika, tak ta byla vařízena již do roku 1925. Kdy byli komunisti takhle maličký - ta písnička nějak zmizela s podporou dnešní vlády od komunistů. Já jsem ten starej pán co poslouchá jazz.