Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Sobotka 11.10.2020 14:46

Diktatura politických stran spočívá v tom, že po volbách strany neplní své volební programy nebo naopak dělají to, co v programech neměly (a co směřuje proti lidem) nebo dokonce opak toho, co v programech měly. Napravit by to mohlo pouze správně nastavené referendum. Námitky, že by voliči v referendech volili špatně, jsou irrelevantní. Volili by steně kvalifikovaně, jako ve volbách a rychle by se naučili v referendu rozhodovat zodpovědně. Dokud voliči referendum mít nebudou, nenaučí se to nikdy. Jezdit na kole se taky bez kola nikdo nenaučí. Nastavení referenda spočívá ve správně vyváženém kvóru, aby počet voličů nebyl nedosažitelný ani snadno zmanipulovatelny. Referendum musí zahrnovat odvolatelnost zvolených politiků a musí být nadřazeno parlamentu a zvoleným politikům. Téma referenda nemohou určovat politici, nýbrž petice občanů s občany volenými petičními výbory. Příklady správného nastavení referenda snadno najdeme např. ve Švýcarsku.

P. Čech 6.10.2020 16:28

Jedna hlopost vedle druhé. Podle toho, co se v článku píše jsme asi všichni radikální extrémisté. Je ovšem pravdou, že naprosto všechny politické strany, ale i občanská hnutí, jsou radikální a extrémistické. Nikoliv však samy od sebe. Dělá to z nich ona "volná soutěž" podle čl. 5 ústavy.

V. Sobotka 6.10.2020 16:08

Souhlas s P. Čechem, diktatura politických stran je vážný problém. Metodika hodnocení Petráka vůbec neuvádí, dle jakých kriterií byly vybírány texty k hodnocení. Přestože výběr textu k hodnocení je pro výsledek hodnocení zcela zásadní. Takto, bez kriterií pro výběr textů k hodnocení, je toto hodnocení jen dalším manipulativním pokusem ovlivnit voliče dle záměrů hodnotitele.

P. Čech 6.10.2020 16:31

Tak, tak! Máte pravdu. Lidmi manipulují zejména média a to zcela nehorázným způsobem. Dlužno dodat, že tak činí v žoldu politických stran a hnutí a ty zase v rámci "volné soutěže" politických stran. Přitom stále jde jen o tu manipulaci s lidmi.

P. Čech 5.10.2020 17:02

Uvedené tabulky lžou v jednom zásadním. ANO 2011, SPD a STAN n e j s o u politické strany, ale občanská hnutí. Mnohdy se sice chovají podobně a nebo i stejně, ale přece se od nich odlišují. Kdyby jim to bylo systémem dovoleno, chovala by se určitě jinak. Potom by se však nemohla a nesměla účastnit volné soutěže politických stran. A o tom to je. O diktatuře systému vlády a moci politických stran.