Kellner přijde o „korporátního“ diplomata Koláře

Bývalý velvyslanec v USA a Rusku Petr Kolář opustí dle informací ČESKÉ POZICE ke konci roku skupinu PPF.

Martin Shabu 10.11.2013
Petr Kolář | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Petr Kolář | foto: © ČTKČeská pozice
Petr Kolář

Bývalý špičkový diplomat Petr Kolář, který od ledna pracuje pro PPF Group jako specialista na zahraniční vztahy, brzy ve službách nejbohatšího Čecha Petra Kellnera skončí. Dva důvěryhodné zdroje ČESKÉ POZICE potvrdily informaci, že Kolář ke konci tohoto roku ze společnosti odchází. Kolář se prý v korporátním světě nenašel a hodlá si založit vlastní poradenskou firmu. Sám Kolář nechtěl naše informace komentovat.

V současnosti má Kolář na starosti rozvoj byznysových příležitostí skupiny PPF v cizině. Jde především o Rusko a Čínu, kde působí Kellnerova společnost Home Credit. PPF mimo to v Rusku ovládá maloobchodní řetězec Eldorado, rozvíjí realitní projekty a drží podíly ve firmách, které těží zlato, stříbro a produkují uhličitan draselný.

Kolář se prý v korporátním světě nenašel a hodlá si založit vlastní poradenskou firmuDo PPF Kolář přešel z postu českého velvyslance v Moskvě. (ČESKÁ POZICE o přestupu psala jako první.) V české diplomacii kromě funkce ministra zahraničí vystřídal téměř všechny prestižní pozice. Byl náměstkem ministra a českým ambasadorem v Rusku, USA, Irsku a Švédsku. V roce 1999 byl politickým poradcem prezidenta Václava Havla. V době prezidentské kampaně se o něm spekulovalo jako o možném kandidátovi TOP 09 na ministra zahraničí po Karlu Schwarzenbergovi, jenž usiloval o funkci prezidenta republiky.

Do povědomí široké veřejnosti se Kolář zapsal poprvé v 90. letech. Upozornil na sebe, když v listopadu 1997 řekl médiím, že vedení ODS vědělo o aféře s falešnými sponzory (Lajos Bacs a Radžív M. Sinha) ještě před volbami v roce 1996. Připomeňme, že skandál vyústil v takzvaný sarajevský atentát, pád vlády premiéra Václava Klause a rozštěpení občanských demokratů.

Počet příspěvků: 2, poslední 7.11.2013 01:53 Zobrazuji posledních 2 příspěvků.