Kellner a Komárek zahájili miliardový rozstřel o Sazku

Společnosti PPF a KKCG se rozhodly soupeřit o to, kdo loterijní společnost plně ovládne, formou neveřejné dražby.

Kdo s koho – Karel Komárek vs. Petr Kellner (vpravo). foto: © ČTK, montáž ČESKÁ POZICE, Richard CortésČeská pozice

Kdo s koho – Karel Komárek vs. Petr Kellner (vpravo).

Mezi miliardáři Petrem Kellnerem a Karlem Komárkem probíhá „rozstřel“ o Sazku, a to formou takzvané neveřejné dražby. Zjednodušeně řečeno: každý ze dvou vlastníků firmy usiluje získat podíl toho druhého na základě vzájemného přebíjení finančních nabídek, jehož pravidla jsou předem dohodnuta. Kdo nabídne nejvyšší částku, získá za ni soupeřův vlastnický podíl.

Největší českou loterijní společnost vlastní PPF a KKCG v poměru půl na půl. Už v době, kdy majitelé těchto finančních skupin Sazku získali, bylo jasné, že se jedná o účelové spojení a že nakonec jeden z nich podnik ovládne stoprocentně. PPF už v rámci neveřejné dražby „vystřelila“ jako první, nyní běží lhůta, v níž se čeká na odpověď KKCG. Vyplývá to z důvěrných informací ČESKÉ POZICE.

Získání Sazky již přišlo PPF a KKCG dohromady zhruba na šest a půl miliardy korun. Jenže ani Kellner ani Komárek nejsou zvyklí na to, aby podniky dlouhodobě vlastnili rovným dílem s někým jiným. Komárkovi takové vlastnické struktury v minulosti přinášely pouze vleklé soudní spory a arbitráže, o Kellnerovi se pak mezi finančníky říká, že když se ve škole probíralo dělení, zrovna chyběl.

Co k této zprávě říkají oficiálně PPF a KKCG? Nic. „Nezlobte se, ale spekulace trhu nekomentujeme,“ sdělil ČESKÉ POZICI mluvčí PPF Radek Stavěl. „Nikdy nekomentujeme neuzavřená jednání,“ odpověděl na náš dotaz ředitel komunikace KKCG Dan Plovajko. Z jeho slov lze vyčíst přinejmenším to, že se kolem Sazky něco děje.

Podle dostupných informací si Komárek na ovládnutí Sazky brousí zuby více než Kellner

Podle dostupných informací si Komárek na ovládnutí Sazky brousí zuby více než Kellner. Už v době, kdy se o českou sázkovou a loterijní jedničku bojovalo, prý Komárek transakci osobně věnoval mnohem více času než nejbohatší Čech. Ze strany PPF tento deal řešil především „jen“ investiční ředitel Martin Štefunko.

Poté, co v rámci neveřejné dražby jako první učinila nabídku PPF, musí KKCG odpovědět v určité lhůtě a cena musí být minimálně o předem stanovená procenta vyšší než první „hláška“. Podle informací ČESKÉ POZICE chystá KKCG po důkladné analýze trhu a čísel velkorysou protinabídku. Ať rozstřel o Sazku vyhraje kdokoliv, je jasné, že ovládnutí společnosti, která opět vzkvétá, bude stát dalších mnoho miliard korun.

Počet příspěvků: 2, poslední 3.9.2012 05:08 Zobrazuji posledních 2 příspěvků.