Diskuse k článku

Když vládl Nečas s Nagyovou

Soudní líčení v případu údajného zneužití vojenské rozvědky připomene léta dávno minulá – Jan Schneider vidí nevábnou asociaci mezi nedávným chováním Petra Nečase a rokem 1962, kdy Antonín Novotný s Lubomírem Štrougalem přišli osobně zatknout místopředsedu vlády Rudolfa Baráka.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

To se někdy stává pane Hricáku,

ku*vy obvykle mají štěstí.

0/0
22.3.2015 13:34
Foto

V.Hricák

Re: S dostavbou Temelína

jste měl, jak se zatím zdá, naprostou pravdu. Ještě před čtvrt rokem dávala média prostor skalním odpůrcům dostavby. Nyní se začíná mluvit nejenom o dostavbě Temelína, ale i rozšíření Dukovan. A odpůrce není slyšet. Sobotka nyní řeší jistě úkol, jak to podat veřejnosti. Jo, to je tak, když máme nezávislá média. Za bolševíka nám to říkali také. Ale tenkrát jsme nemuseli řešit "výhody" svobodného světa. Všichni měli práci, životní náklady byly v přijatelných mezích a nikdo nás, pod zákoným dohledem státu, neokrádal.

0/0
17.3.2015 6:09
Foto

J38i39b 29J35i16b 5654704517407

Re: Logiku to má

Čas ukáže, zatím bych byl ještě zdrženlivý. Evidentně se sice cosi děje za oponou, ale zatím ještě nikdo neví co přesně.

0/0
15.3.2015 20:10

B. Rudolf

Re: Nemístná poznámka

Odpovím Vám na otázku, na koho se měl obrátit ředitel služby, když se ho premiér pokusil nezákonně úkolovat. V první řadě měl na to, že jeho postup je v rozporu se zákonem, upozornit premiéra. Pokud by se premiér rozhodl nadále vědomě překročit zákon, bylo by asi na místě informovat branně bezpečnostní výbor, případně vládu jako sbor. Tam by se situace mohla vyjasnit.

Podání trestního oznámení (dokonce na premiéra) z důvodu jeho "formálního pochybení" bych považoval za nešťastné. Stejně jako považuji za nešťastný celý soudní proces, kdy se z "romantické operetky" dělá trestný čin. A pokud se už věc vyšetřuje, pak by byl na místě mnohem větší nadhled odpovídající významu premiéra. Ale plně se ztotožňuji s pádem vlády.

Za nemístné kopnutí do Nečase jsem považoval srovnávat ho s Antonínem Novotným. Ve wikipedii o něm píší například toto: "Byl to nevzdělanec a buran, který nerozuměl ničemu kromě stranické politiky a zákulisních bojů. Proslavil se více či méně skrytým buranstvím. Novotného jazy

0/0
15.3.2015 20:09

J. Schneider

Nemístná poznámka

Přečtěte si prosím článek ještě jednou. Jde o výrok právníka, kterým v němž komentuje klientovo jednání a motivy.

Za druhé, nemístné je plést emoce a fakta, jak jste předvedl.

Podle §8/4,5 zákona č. 153/1994 Sb. zpravodajské služby úkoluje vláda (rozumí se ve sboru) a prezident republiky s vědomím vlády, přičemž u Vojenského zpravodajství se tak děje prostřednictvím ministra obrany (ten je pouze "pošťák").

Takže pouze prezident a vláda, nikoliv premiér či ministr. Komické je, co píšete, protože na koho by se měl obrátit ředitel služby, když by se ho nezákonně pokoušel úkolovat premiér? (Napovím Vám: na nejvyššího státního zástupce).

Váš respekt k Nečasovi zčásti chápu, o to větší bylo moje zklamání, co s ním "ta ženská" udělala.

0/0
15.3.2015 11:54
Foto

V.Hricák

Re: Logiku to má

Po prostudování posledních informací kolem Ukrajiny, Ruska a záhadném zmizení Putina mám pocit, že dostavba Temelína je věcí již mimo mísu. Z různých zdrojů prosakují informace nasvědčující tomu, že o válce proti Rusku je již rozhodnuto. Pokud k tomu dojde, vsázím na nasazení jaderných zbraní v poměru 10:1. Je jenom otázkou, zda se Rusko a USA "dohodne", že je nepoužijí navzájem proti sobě samým, ale "jenom" v podobě taktických zbraní na území Evropského bojiště. Pokud se Putinovi stalo něco vážného, na jeho židli si stoprocentně nesedne žádný liberál. Spíš bych si vsadil na nějakého militantního blba. A takový nebude přešlapovat na místě, jako Putin. A jestli je pravdou, že za zmizením Putina vězí mocenský boj v Kremlu, budeme mít co nevidět možnost na vlastní kůži pocítit, že nikdy nebylo tak zle, aby nemohlo být ještě hůř.

0/0
15.3.2015 8:22

B. Rudolf

Re: Logiku to má

Ti, kteří hodili Nečase přes palubu, nebyli  J E H O  loutkovodiči.

0/0
15.3.2015 5:45
Foto

J26i21b 47J41i85b 5284984417857

Re: Logiku to má

Já bych řekl, že byl i s loutkovodiči obětován - vymkli se kontrole. Když kromě důvodů jež jsem uvedl výše vezmete v potaz i to, že tendr na Temelín, byl prakticky před vyhlášením vítěze a de facto před podpisem smlouvy a Westighaus to nebyl...

Zato dnes jím je ještě před vyhlášením nové soutěže.

0/0
14.3.2015 20:31
Foto

V.Hricák

Logiku to má

Jenom nechápu, čím Nečas nakrknul své loutkovodiče, že ho nakonec hodili přes palubu.

0/0
14.3.2015 20:16
Foto

V.Hricák

Co se týká důvodů k pádu Nečasovo vlády

i já jsem přesvědčený, že šlo o konstrukci. Vůbec nezpochybňuji, že Nečas dělal věci "za čarou". To ale dělali jiní také a určitě i horší. A většina z nich se k soudu nedostane.

0/0
14.3.2015 20:12

B. Rudolf

Třeba to bylo naopak ... Re: Nevím.

Někdy přemýšlím o tom, zda právě slabost pro paní Nagyovou neumožnila panu Nečasovi stát se premiérem.

Pokud v době, kdy se stal předsedou ODS, byla naše politická scéna ovládána kmotry, pak by pro ně slušný a poctivý a navíc i poměrně chytrý člověk bez možnosti vodit ho na špagátku byl v pozici premiéra velmi nepříjemný (a v krajním případě i nebezpečný).

Ale, pokud mohl být ovládán prostřednictvím svého vztahu k paní Nagyové, pak byl pro plány kmotrů naopak velmi vhodný. Veřejnost, ale i kolegové ve vládě v něm viděli poctivého a "nezkorumpovatelného" člověka, ale on už byl v té době zaslepený svým vztahem a tedy snadno manipulovatelný. Alespoň já si tímto zpětně vysvětluji většinu chyb, kterých se dopustil v roli premiéra.

0/0
14.3.2015 19:16

B. Rudolf

Nemístné kopnutí do Nečase

Od toho má premiér podřízené, aby ho upozornili na to, jaké formální postupy použít může, a jaké nikoliv. A úvaha, že by jako premiér mohl mít právo úkolovat vojenské zpravodajství, je poměrně logická. Takže nevidím nic zvláštního na tom, když se premiér obrátí na šéfa tajné služby s úkolem. Pokud na to nemá bez souhlasu ministra obrany právo, je povinností šéfa tajné služby na to premiéra upozornit. Což se nestalo.

Rád bych v této souvislosti připomněl něco, za co si Nečase upřímně vážím. Když přišli na Úřad vlády policisté a požádali Nečase o povolení provést úkony související s vyšetřováním, pouze jim odpověděl: "Konejte svou povinnost."

0/0
14.3.2015 18:51
Foto

J48i55b 59J95i19b 5694394537487

o Nečase nejde

Možná, že jsem to nevyjádřil dosti srozumitelně, pane Hricáku, mě o Nečase vůbec nejde. Jen si začínám klást otázky, zda předkládané důvody jeho konce jsou těmi pravými? S odstupem času, to čím dál víc začíná zapáchat a Nečasova slova o tom, že „kdo bude a nebude ministrem nebude rozhodovat žádná parta plukovníků a podplukovníků“ nabírají zcela jiný význam, než se původně zdálo, zejména při vědomí toho, že Nečas měl přístup také k informacím tajných služeb jimiž my nedisponujeme.

0/0
14.3.2015 10:25
Foto

V.Hricák

Nevím.

S odstupem času mám z Nečasovo působení velmi rozporuplné pocity. Co se nezměnilo, je můj názor na jeho "šikovnost" a inteligenci. Ani jedním zřejmě neoplývá. Ale úmysl měl asi dobrý. Po bezuzdném řádění Topolánka a jeho kliky měl snahu vrátit chování politiků do jakous takous normálu. Jeho soukromý život je pak samostatnou kapitolou, která ho do značné míry limitovala a nakonec se mu stala i osudnou. Možná, že po dalším časovém odstupu a dalších informacích změním opět názor. Ale nyní mám takový dojem. V každém případě nám předvedl ono okřídlené, že řetěz je natolik pevný, jak pevný je jeho nejslabší článek. Tím Nečasovo byl jeho soukromý život. Nečas neudělal ani zdaleka takovou paseku, jako Topolánek. A zatímco je Nečas vláčen po soudech, Topolánek si užívá života.

0/0
14.3.2015 6:05
Foto

J28i97b 20J84i42b 5414214927127

Re: Neskončil Nečas spíše kvůli Pussyriotizmu a Dallajlámismu?

Pokračování:

Dále domníváte se, že by byly nějaké kauzy CASA či Bartákova Tatra, kdyby Kalousek v zápalu boje o dominanci na českém politickém rybníčku nevytáhl na světlo boží kauzu Promopro Saši US ambasy Vondry???

.

https://vlkovobloguje.wordpress.com/2012/08/22/bartak-tatraadams/

0/0
13.3.2015 21:42
Foto

J22i69b 98J73i92b 5214284587317

Neskončil Nečas spíše kvůli Pussyriotizmu a Dallajlámismu?

Pane Schneidere, když skončil Nečas-Kalosková vláda kvůli bezprecedentnímu zákroku několika stovek policistů jehož jediným hmatatelným výsledkem po dvou letech je obžaloba několika vojenský zpravodajců za zneužití vojenské rozvědky ke šmírování někdejší Nečasové manželky, tak jsem zprvu jásal radostí. Později jsem si však začal klást otázky, zda by tato partička asociálů šla od válu, kdyby se půl roku před tím Nečas na brněnském strojírenském veletrhu nepronesl něco v tom duchu, že českému exportu nejvíce škodí Dalajlámismus a Pussyriotizmus?

Viz:

http://m.ihned.cz/c1-57422060-ceskemu-exportu-podle-necase-skodi-falesne-adorovani-pussy-riot-i-modni-dalajlamismus

Mimochodem vzpomínáte si ještě, jak půl roku před tím Bakala varoval Nečase, aby se do něj nenavážel a dával si bacha na svou pussu?

Viz.:

http://www.novinky.cz/domaci/265426-bakala-napsal-dopis-necasovi-prestante-me-osocovat-vyzyva-premiera.html

Dále domníváte se, že by byla nějaké kauzy CASA či Barták, kdyby Kalousek v zápalu boj

0/0
13.3.2015 21:34
Foto

K60a93r18e71l 21P18l92í80h68a28l 2429295598941

Nečase je škoda

Nebyl to darebák a po Topolánkovi se mi zdálo, že je tu jistá naděje na zkultivování politiky nejen po stránce slovní. Podle míry podlehnutí své milence zřejmě nebyl příliš silný jedinec pro roli premiéra a časem by ho skolilo něco jiného. Jinak nám tu vylézá zajímavý řetězec: ODS-Nečas-Nagyová-Rittig-Dbalý-nemocnice. Na konci řetězce chybí důležitý článek - VZP. A ten se zase napojuje na začátek - ODS. Pojítko? Šnajdr, Tluchoř, Fuksa... Podle mne otázka času.

0/0
13.3.2015 17:24