Diskuse k článku

Kdo zkrotí policii, státní zástupce a nevládní organizace?

Nová komunální zastupitelstva, ale i vláda Bohuslava Sobotky se dostaly do těžké situace. To, co je vyneslo na politické posty, jim zároveň brání smysluplně pracovat, protože aktivistické spolky jsou plné lidí, kteří nedostali příležitost. Píše Václav Vlk.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Holubec 4.1.2015 23:46

A co zločinná spolčení zastupitelstev?

A kdo zkrotí volené zastupitele, kteří si berou majetek obcí za svůj? Kteří mnohdy pod stranickou jednotou či koalicí jsou jako zločinná spiknutí. Chovali by se stejným způsobem, kdyby šlo o jejich majetek? Příklad kauzy Opencard:

V roce 2009 se vedení Magistrátu v čele s Bémem zabývalo problémem Opencard a po jednáních se společností Haguess dosáhlo úpravy smluvních vztahů rušících monopol této firmy na všechno, co s Opencard souviselo. V návaznosti na to počátkem roku 2010 bylo ještě za tohoto vedení Prahy vypsáno veřejné výběrové řízení na provoz kartového centra Opencard. Po volbách 2010 se do čela Prahy dostalo nové vedení v čele s exprimátorem Svobodou (ODS), které toto výběrové řízení zrušilo. Poté se dva roky nic nedělo. V roce 2012 začalo toto nové vedení "zachraňovat" Opencard a to tak, že z ruky (v rozporu se zákonem i možnostmi smlouvy s Opencard) zadalo tuto zakázku přímo společnosti Haguess za předraženou cenu o cca 30 mil. Kč (do té doby roční náklady provozu činily necelých 5 milionů Kč).