Kdo se zbláznil víc: Bárta, nebo Holešovská výzva?

Superguru Věcí veřejných volá po etice a podpořil hnutí, které požaduje pád Nečasova kabinetu, vládu odborníků a předčasné volby.

„Pravděpodobně to bylo tak, že jsem svému řidiči řekl, aby se spojil s mým bratrem, nebo s jeho lidmi a vyzvedl si velkou obálku s menšími obálkami,“ popisoval Bárta policii způsob, jak zajišťoval poslancům údajné půjčky. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy „Pravděpodobně to bylo tak, že jsem svému řidiči řekl, aby se spojil s mým bratrem, nebo s jeho lidmi a vyzvedl si velkou obálku s menšími obálkami,“ popisoval Bárta policii způsob, jak zajišťoval poslancům údajné půjčky. | foto: © ČTKČeská pozice
„Pravděpodobně to bylo tak, že jsem svému řidiči řekl, aby se spojil s mým bratrem, nebo s jeho lidmi a vyzvedl si velkou obálku s menšími obálkami,“ popisoval Bárta policii způsob, jak zajišťoval poslancům údajné půjčky.

Tak to je síla. Superguru Věcí veřejných a nepravomocně odsouzený poslanec Vít Bárta ve středu v Poslanecké sněmovně podpořil protestní hnutí Holešovská výzva. Postaral se, že představitelé uskupení mohli před hlasováním o daňovém balíčku, s jehož přijetím spojil svoji budoucnost kabinet Petra Nečase, vystoupit se svými požadavky ve sněmovně před novináři. Hnutí sesbíralo třicet tisíc podpisů pod petici, v níž požaduje: pád Nečasova kabinetu, vznik vlády odborníků a vyhlášení předčasných voleb.

Zástupce Holešovské výzvy Jiří Bezák ve své řeci ve sněmovně zahrál na „véčkařskou“ notu, když si mimo jiné postěžoval, že ministr vnitra Jan Kubice odstranil z postu policejního prezidenta Petra Lessyho, za jehož působení se prý policie konečně nadechla a začaly se vyšetřovat veledůležité kauzy. Bezák také prohlásil, že žádá návrat Lessyho do funkce.

Performanci opentlil Bárta, který s vážnou tváří pronesl: „Myslím si, že Česká republika se dnes ocitla na etickém politickém dně.“ Pochopení pro jeho slova bychom snad našli za předpokladu, že poslanec před jejich pronesením požil několik litrů těžkého červeného vína. Jinak totiž zle pokouší trpělivost všech, kteří měli tu smůlu být jeho bizarnímu výstupu přítomni. Není snad právě on symbolem zkaženosti tuzemské politické kultury? Tím, že pojal Věci veřejné jako podnikatelsko-mocenský projekt a na dlouhá léta dopředu voličům vzkázal, že volit malé a nově vzniklé strany je nebezpečným hazardem?

Jako ještě větší bláznovství se však toto spojení jeví ze strany Holešovské výzvy, která právě proti politikům Bártova typu na jaře na Václavském náměstí vystupovala a kritizovala je. Hle, zřejmě stačilo, aby ji Bárta pozitivně namotivoval darem 20 tisíc korun, našel líbivé téma „Lessy“ a pustil její zástupce na tiskovku do sněmovny. Můžeme jen odhadovat, že tímto krokem se Holešovská výzva definitivně „odkráglovala“. Nebo si snad, milí revolucionáři, myslíte, že vás Vít Bárta dostane do sněmovny a učiní z vás update Věcí veřejných?

P. S.: Na facebookovém profilu hnutí se ve středu odpoledne objevil burcující vzkaz: „Náš boj nekončí… Pokračujeme dál! Vláda dnes předvedla, o co opírá svoji ‚legitimitu‘ – o zločince, zloděje, korupčníky a protiústavní a nezákonné převádění mandátů tu na toho či onoho zločince. Pro Holešovskou výzvu dnes VLÁDA PADLA!!! Teď je jen potřeba je vyhodit od koryt!“

Počet příspěvků: 4, poslední 9.11.2012 08:33 Zobrazuji posledních 4 příspěvků.