Kdo rebelům v ODS prozradil obsah Nečasova soukromého dopisu Klausovi?

Petr Nečas se omluvil Václavu Klausovi za svůj výrok týkající se daňového balíčku. Soukromý dopis měl však zůstat jen mezi nimi.

foto: © ČTK, montáž ČESKÁ POZICE, Richard CortésČeská pozice

Petr Nečas se osobním a zároveň soukromým dopisem omluvil Václavu Klausovi za výrok, který pronesl v souvislosti s vládním návrhem na zvýšení DPH. „To už je na hranici politické a ekonomické debility,“ řekl Nečas 18. srpna v rozhovoru pro Lidové noviny. Premiér existenci dopisu potvrdil v nedělním pořadu České televize Otázky Václava Moravce. Moderátor Moravec tuto informaci prý získal od dvou na sobě nezávislých zdrojů, nicméně Nečase už se nezeptal, jak je možné, že se o takovém dopisu mohli dozvědět rebelující poslanci ODS vedení Petrem Tluchořem.

Nečas v televizi řekl, že šlo o osobní a soukromý dopis, nikoliv dopis premiéra prezidentovi. „Mne překvapuje, že tato informace je uvolněna, lidsky mne to zasahuje, protože něco jiného je soukromá záležitost, kdy si lidé něco soukromě sdělují. Nic víc k tomu nemám co říct,“ prohlásil Nečas, jenž byl evidentně překvapen, že obsah jeho dopisu byl „leaknutý“. Na to Moravec reagoval tím, že o dopisu vědí nespokojení poslanci, tedy Petr Tluchoř a jeho šestičlenná skupina, jež odmítla zvednout ruku pro vládní návrh zvyšování DPH. Škoda jen, že se tato moderátorská hvězda České televize dále nepídila po tom, kdo obsah dopisu vynesl rebelujícím poslancům.

Počet podezřelých, kteří se této vážné indiskrece dopustili, není mnoho. Jsou jen dva: Petr Nečas a Václav Klaus

Jelikož šlo o vysloveně soukromou korespondenci, počet podezřelých, kteří se této vážné indiskrece dopustili, není výsoký. Jsou jen dva: Petr Nečas a Václav Klaus. A je prakticky vyloučené, že by rebelující poslance o dopisu, který podle informací ČESKÉ POZICE byl psán ručně, a jeho obsahu informoval Petr Nečas.

ČESKÁ POZICE poslala dotaz Nečasovi, zda může vyloučit, že obsah jeho dopisu vynesl někdo z jeho okolí. „Obsah dopisu z mého okolí nikdo neznal. Nikdo kromě mne ten dopis neviděl. Jen prezident Václav Klaus a pak zřejmě i další,“ reagoval Nečas.

Pokud informace Václava Moravce, že o dopisu vědí rebelující poslanci, je pravdivá, tak se o něm mohli dozvědět pouze od Václava Klause, nebo od jeho nejbližších spolupracovníků. Přitom Klaus je považován za jednoho z hlavních hybatelů současné rebelie uvnitř ODS.

Zaslali jsme otázku i na Hrad: Vynesl obsah dopisu premiéra Nečase pan prezident, nebo někdo z jeho spolupracovníků? Mluvčí prezidenta Radim Ochvat reagoval nekompromisně: „Je to naprosto nemožné a vyloučené. Nic takového se ze strany Kanceláře prezidenta republiky ani prezidenta nestalo. Pan prezident dostal dopis zalepený a nedal ho nikomu ze svých rukou.“

Samozřejmě nelze zcela vyloučit možnost, že o soukromém dopisu a jeho obsahu poslance informoval buď někdo z Nečasovy kanceláře, anebo někdo z úředníků Kanceláře prezidenta republiky. Příslušná místa by měla tento skandální případ důkladně vyšetřit a viníka označit, jinak veřejnost bude přesvědčena, že důvěra mezi Nečasem a Klausem dostala vážné trhliny.

Počet příspěvků: 18, poslední 13.9.2012 03:58 Zobrazuji posledních 18 příspěvků.