Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kucirek 15.6.2020 10:59

Me zarazi jedna vec. Posledni dobou se pravidelne vali ruzne kampane napric celym svetem. Vsechny zdelovaci prostredky jsou tim zachvaceny jako s podzimni chripkou. Rychle si vzpominam na Gretu, Me Too a nyni rasizmus. Jako kdyby to bylo necim nekym rizeno. Zajimave na tom je, ze zalezitosti kolem neustale se zvysujicich vydaju na obranu, zbrojeni, nebo ze zastarale Tornado musi nahradit americka F16 ktera je certifikovana jako nosic atomove bomby, to nikoho nezajima, proti temto zasadnim vecem se nevede zadny spor, ulice prazdne, proste nic. Jak to?

L. Písařík 21.6.2020 14:57

Račte prosím jít se svou agitací třeba do Ruska a přesvědčít je, aby nestavěli rakety, které chtějí namířit, kam se jim zlíbí. Pokud se vám to podaří, nebude třeba stavět protizbraně na ničení jejich základen a budete kandidátem č. 1 na Nobelovku za mír.

J. Kucirek 21.6.2020 15:03

Pro lepsi pochopeni situace doporucuji zhlednout tuto TV dokumentaci. https://www.zdf.de/dokumentation/zdfinfo-doku/inside-nato-eine-amerikanische-erfindung-102.html

L. Písařík 21.6.2020 16:13

Sorry, nejsem němec a tak mi to pochopitelně nechodí. Faktem je,

že NATO, ač nejmocnější vojenské uskupení, nikoho nenapadlo, ba ani se nenapadalo uvnitř a pouze jeho existence uchránila Evropu. A pamatuji PŠM, jak naše tanky během 4 dnů budou stát na břehu Rýna. Že vyhodnocovači cvičně počítali, jak dlouho bude použitené civilní obyvatelstvo po atomovém útoku v zonách A až B k plnění vojenských cílů. I to, že důležité vojenské fabriky se budovaly převážně na Slovensku, protože Čechy a Morava se měly stát válečným předpolím - kohopak asi?

Buďme rádi, že tu dobu máme za sebou. A že Rusko nebude schopno uskutečňovat agresivní vojenské cíle - aspoň po nějakou dobu.

L. Kašparová 22.6.2020 13:54

Aha, bombardování Jugoslávie nebylo akcí NATO, ale zlého Putina... který ale v té době ještě nebyl ruským prezidentem, ale určitě to udělal nějak podloudně. Mohli to vlastně být i Číňani.

V. Simonik 30.6.2020 21:54

Dobrý materiál. Díky