Kdo je na „výplatní pásce“ Michala Haly?

Policie našla při domovní prohlídce u exmanažera ŘSD Michala Haly seznam vlivných osob, které pobíraly černé peníze.

Kdo všechno je na seznamu? Deník Právo informoval, že policie při domovních prohlídkách našla u exmanažera Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Michala Haly seznam příjemců černých peněz. Podle informací listu by jeho zveřejnění mohlo otřást českou politickou scénou.

Připomeňme, že Hala skončil ve vazbě před loňskými Vánoci kvůli podezření z mnohamilionových úplatků za uzavření pro stát nevýhodných nájemních smluv, které ŘSD podepsalo se dvěma obchodními firmami. Soukromé společnosti na pronajatých parcelách zbudovaly odpočívadla a čerpací stanice.  

Právo informuje, že inkriminovaný seznam je nyní v trezoru. O tom, kdo z vlivných lidí a politiků na něm figuruje, je zatím možné jen spekulovat. Deník naznačuje, že by se na Halově „výplatní pásce“ mohly objevit i osoby spojené s financováním politických stran.

Michal Hala je členem jihomoravské organizace ČSSD, jeho členství je v současné době pozastavené. „V sociální demokracii se o finanční záležitosti strany staral mimo jiné bývalý volební manažer Jaroslav Tvrdík,“ připomnělo Právo.

K události jsme vydali podrobnější komentář.